|  BYDLENÍ
ne 19. května, svátek má Ivo, zítra Zbyšek
Tipy a inspirace
Zkuste na ucpaný odpad osvědčené pomocníky 

Odtéká vám špatně voda ve dřezu či umyvadle? Zasáhnout byste měli co nejdříve

06. března 2019 10:24 / Shutterstock
 6   3
Ucpaný odpad z umyvadla, vany či dřezu nás umí nepříjemně potrápit. Ještě horší je, pokud nemůžeme spláchnout WC. Pokud vás trápí špatně odtékající voda, ucpaný odtok nebo nepříjemný zápach, měli byste zasáhnout co nejdříve.

Vyčištění odpadu není ani nic náročného, ani drahého. A ani vám to nezabere příliš mnoho času.

Kuchyňský dřez

Pokud vás zlobí odpad v kuchyňském dřezu, vězte, že problém bude v malých kousíčcích jídla, které se do odtokové trubky dostaly při umývání nádobí.

Samozřejmě je ideální tomuto problému předcházet. Proto je dobré pořídit si malé odtokové sítko, které po naplnění snadno vyčistíte. Základní plastové provedení přitom stojí pár korun, ale konečná úspora může být mnohonásobně vyšší.

Ucpané umyvadlo

No a pokud řešíte ucpané umyvadlo nebo odtok vany v koupelně, pak je téměř stoprocentní jistota toho, že je to kvůli vlasům, vousům nebo třeba psím chlupům. I do koupelnových umyvadel se přitom dají pořídit různá designová sítka, která podobné nečistoty zachytí.

Zkuste staré dobré pomocníky

Ovšem, když už problém nastane, není třeba házet flintu do žita a ihned volat instalatéry. Buď můžete sáhnout po nějakém chemickém dryáku z obchodu, anebo si pomoci domácími babskými radami.

Řešení totiž drtivá většina z nás nalezne doma ve spíži. Stejně jako v jiných případech čištění se nám tady totiž osvědčil ocet a jedlá soda. Pokud máte tedy pocit, že vám voda špatně odtéká, nasypte do sifonu sáček jedlé sody.

Ten zalijte jedním hrnkem octa a nechejte asi dvacet minut působit. Poté celou směs přelijte vroucí vodou a máte hotovo. Pokud se vám ale zdá, že to ještě není úplně ono, zopakujte celý postup ještě jednou.

Pokud nemáte po ruce jedlou sodu, nebo ji už nemáte pro opakovací postup, sáhněte po obyčejné kuchyňské soli. (Dále čtěte: Jak vyčistit obklady v kuchyni snadno a rychle? Vyhněte se chemii a poraďte si se zašlou špínou podomácku).

Fotogalerie
Anna Novotná | Magazín PLUS+
Zavřít reklamu