|  BYDLENÍ
ne 19. května, svátek má Ivo, zítra Zbyšek
Koupelna
Šedá je v koupelnách všeobecně oblíbenou barvou 

Koupelnové trendy: Nebojte se šedé barvy, kombinace různých kovů ani tmavého spárování

05. března 2019 07:24 / Shutterstock
 0   0
Mohlo by se zdát, že koupelna je čistě funkční místnost. To ale neznamená, že je imunní vůči trendům. V posledních několika letech byl populární mramor, tmavé spárování a šestiúhelníkové kachličky.

Trendy mají ale různou dobu trvání, takže zde máme několik příkladů nejčerstvějších tendencí, které budou pokračovat i v následujícím roce.

V jakých barvách lovit?

Šedá je v koupelnách všeobecně oblíbená barva, obzvláště v souvislosti s podlahami. Spousta lidí si pro svoji koupelnovou podlahu vybírá spolu s bílou a béžovou právě šedou. Šedé podlahy jsou stejně univerzální jako ty bílé, ale na šedé se snadněji schová nějaká ta špína, než se k ní dostanete, a navíc dodá podlaze hloubku, která je pod nohama příjemná a uklidňující.

Stoupá poptávka po dvojitých sprchách

Máte rádi koupání ve dvou? To nejste sami. Poptávka po dvojitých sprchách stoupá. Mnoho lidí v současnosti už instalovalo dvě sprchové hlavice, nebo o tom alespoň do budoucna uvažují. Je možné, že to souvisí také s faktem, že koupelny samy o sobě se zvětšují, takže je v nich více místa.

Neboojte se kombinovat různé kovy

Co se týče kohoutků, kování skříněk, sprchových hlavic, věšáků na ručníky a dalšího příslušenství, lidé jsou čím dál odvážnější a pouštějí se do míchání různých kovů. Dává smysl, že spotřebitelé, kteří byli zvyklí na módu, v rámci které musí všechno jak barevně tak materiálově ladit, se pomalu pouští do experimentů a objevují kouzlo matné mosazi nebo třeba růžového zlata. Protože je to ale pořád novinka, je těžké z takovýchto materiálů navrhnout celou koupelnu. Proto se většinou lidé uchylují k možnosti zkombinovat klasičtější kovy s těmi novými. Nejvhodnější je držet se dvou různých druhů kovu.

Kachličky až ke stropu

Kachličky do koupelny bez pochyby patří, ale obložit si s nimi stěny od podlahy až ke stropu je nový designový trend, který si pomalu získává fanoušky. Současná tendence je nedláždit kachličkami pouze sprchový kout, ale celou koupelnu. Ohledně rozvržení se lidé drží klasického cihlového vzoru, ale čím dál tím populárnějším se stává také vzor rybí kosti.

Fotogalerie
Anna Novotná | Magazín PLUS+
Zavřít reklamu