|  BYDLENÍ
ne 19. května, svátek má Ivo, zítra Zbyšek
Koupelna
O dokonalou atmosféru se postarají svíčky, vhodná vůně i hudební kulisa 

Překvapte partnera na Valentýna romantikou v koupelně. Jak připravit oběma nezapomenutelné chvíle?

12. února 2019 17:08 / Depositphotos
 0   0
Valentýn se obvykle točí kolem žen. Od mužů se očekává, že potěší své protějšky minimálně květinou, přáním nebo sladkou pochoutkou. Čím ale nejlépe překvapí ženy své partnery? Pochopitelně výtečnou večeří. Co to ale zkusit letos jinak a vytvořit romantiku v koupelně?

Někdy na to zapomínáme, ale také muži milují překvapení. Svátek zamilovaných je ideální příležitostí, kdy si udělat na svého partnera čas a potěšit jej něčím neobvyklým. Kdy jste si naposledy spolu vlezli do vany? V době, kdy jste byli ještě hodně zamilovaní nebo dávno předtím, než přišly děti? Je načase to napravit.

Společné voňavé koupeli neodolá ani ten nejzarytější odpůrce svátku zamilovaných. Obzvlášť tehdy, pokud všechno perfektně připravíte. A vězte, že nemusíte mít kachličky ve stylu Provence nebo vanu na nožkách, aby byla atmosféra dokonalá. Stačí pár drobností, které se postarají o to, že váš partner na společné chvíle jen tak nezapomene.

Atmosféru dělá světlo

Vycházejme z toho, že nemáte v koupelně pouze jedno centrální svítidlo, ale ideálně bodovky nebo stmívač v teplé barvě. Pokud tomu tak není, počítejte jednoduše s tmou, o světlo se na každý pád postarají svíčky, které fungují pokaždé. Zvolit můžete větší množství čajovek nebo nápaditý svícen. Nezapomeňte na jejich bezpečné umístění!

Nesmí chybět vůně

Nic nenabudí smysly vašeho partnera tak, jako voňavé olejíčky a smyslné koupelnové přípravky. Mezi afrodiziakální vůně patří vanilka, čokoláda, ale také pomeranč, mandle nebo levandule. Ne každému je však jakákoliv vůně příjemná, rozhodujte se tedy spíš podle toho, jakou vůni osobně preferujete. Nezapomeňte ani na bublinky do koupele a také na to, aby se jednotlivé vůně vzájemně nebily. Vsaďte raději na jeden tón a zbytečně nešetřete.

Měkoučké ručníky

Z koupelny musí pryč všechno, co by mohlo romantiku zabít. Na mysli máme použité osušky a ručníky, z nichž se může linout nepříjemná vůně. Koupelnu naopak vybavte čistě vypranými ručníky, které ještě voní po aviváži, případně je zakápněte několika kapkami voňavého olejíčku. Proč si aspoň jednou za čas doma nepřipadat jako v pětihvězdičkovém wellnes hotelu?

Hudba jako kulisa

Možná jste oba metalisti nebo rockeři, pro romantickou koupel se však hodí docela jiný hudební žánr. Zkuste vyzkoušet meditativní hudbu, vážné tóny nebo například jemné klavírní skladby, které romantikou doslova dýchají. Hudba jako podtón by rozhodně neměla u voňavé koupele chybět.

Květiny jako bonus

Pokud se vám navíc podaří sehnat okvětní plátky růží, které přihodíte do vany, nebo jednoduše koupit několik řezaných květin do vázy, budete si připadat jako v zamilovaném filmu. Takové atmosféře už snad nelze nic vytknout. Svíčky, vůně, hřejivé a na pohled okouzlující prostory – to vše se dá vytvořit už za pár korun klidně v paneláku nebo ve staré chalupě po babičce. Horká koupel dokáže zázraky. Co si přihodit do vany, když vás trápí bolesti nebo špatné spaní?

Náš tip: Pomyslnou tečkou k romantické lázni budou skleničky se šampaňským a čerstvé ovoce. Zda to budou maliny, jahody nebo třeba fíky, záleží už jenom na vás.

Fotogalerie
Marie Drahá | Magazín PLUS+
Zavřít reklamu