|  BYDLENÍ
so 27. července, svátek má Věroslav, zítra Viktor
Spotřebiče
Soundbar se postará o kvalitnější zvuk televize, rádia, USB výstupů i Bluetooth 

Chcete si užít filmy s lepším zvukem? Soundbar zabere na rozdíl od reproduktorů minimum místa

20. února 2019 19:00 / Shutterstock
 0   0
Za domácí kino střední třídy můžete zaplatit stejně, ale je daleko náročnější na prostor. Přesto si můžete dopřát v domácím prostředí kvalitnější poslech, než jaký standardně nabízejí ploché televize. Alternativu představuje soundbar – reproduktory umístěné v tenké podlouhlé liště.

Milovníkům kina netřeba tento televizní doplněk představovat. Ten, kdo se o moderní vychytávky příliš nezajímá, se ale s tímto termínem možná doposud nesetkal. Jde přitom o elegantní řešení pro všechny, kteří si chtějí užít hraní her nebo sledování filmů na televizi s co možná nejlepší zvukovou kulisou. Moderní obrazovky totiž na kvalitě reproduktorů v posledních letech ubírají. Vynahradit nám to má hezčí obraz a samotný vzhled spotřebičů.

Lišta nahradí velké sety i kabely

Co to tedy je soundbar? Představte si podlouhlou lištu, kterou lze umístit pod nebo nad televizi, a jejíž součástí je celý systém reproduktorů. V závislosti na značce i ceně pochopitelně různé kvality. Součástí některých soundbarů je také tzv. subwoofer, který se navíc postará o lepší basy. Ten lze ale pořídit také externě, což mimochodem většina odborníků doporučuje. V každém případě odpadá rozmísťování celých setů nebo reproduktorů po místnosti, právě to je obrovský benefit soundbaru. Soundbar je zkrátka přirozenou součástí obrazovky, a to bez jakýchkoliv kabelů.

Je levnější a hodí se do menších prostor

Co se týče zvuku, nelze jej srovnávat s drahými domácími kiny, přesto nabízejí soundbary neporovnatelně lepší zvukový zážitek než reproduktory, které jsou běžně součástí televizních obrazovek. Těm, kdo nechtějí investovat do drahých zvukových souprav a nemají dostatek prostoru v bytě, však poslouží na jedničku. Nejmodernější přístroje se pokoušejí dokonce nabídnout prostorový zvuk. Při sledování filmu tak například uslyšíte kroky, které se blíží zezadu.

Instalaci zvládnete svépomocí

Při pořizování je vhodné vzít v úvahu rozměry televize i případnou vzdálenost obrazovky mezi podstavcem. Soundbar by totiž neměl přečnívat nebo zakrývat její část. Instalace soundbaru je pak velmi jednoduchá a zvládnete ji sami. Podle výrobců vám na ni postačí čtvrthodinka. Navíc jde o vychytávku, díky které si dopřejete kvalitní zvuk nejen vašeho televizoru, ale také rádia, USB vstupu či Bluetooth.

Vyšší cena se nemusí rovnat vyšší kvalitě

Ptáte se, na kolik vás taková věcička vyjde? Cena začíná na pěti až šesti tisících korunách, ale pořídit se dá i za dvacet tisíc. Ne vždy jde přitom kvalita s cenou ruku v ruce. Vyplatí se pročíst recenze, případně se poradit s nestranným odborníkem, který se v dané věci dobře orientuje. Smart TV není jen obyčejná televize. Umí věci, o kterých jste neměli ani tušení, dočtete se zde.

Fotogalerie
Marie Drahá | Magazín PLUS+
Zavřít reklamu