|  HOBBY
po 22. července, svátek má Magdaléna, zítra Libor
Dům
Dětské povlečení musí být z kvalitního materiálu 

Čekáte miminko? Nepodceňte výběr dětského ložního povlečení

06. června 2019 11:56 / Depositphotos
 0   0
Příchod miminka do rodiny je vždy velmi radostnou událostí. Na druhou stranu je nutné se na příchod děťátka také náležitě připravit. A jednou z věcí, kterou musíte mít včas připravenou, je i ložní povlečení do dětské postýlky.

Po příchodu z porodnice domů bude miminko většinu dne spát, i proto je výběr povlečení velmi důležitý. Přísná kritéria musí totiž splňovat nejen samotná postýlka a dětská matrace, ale také právě povlečení. I to totiž může ovlivnit klidný a spokojený spánek. Vyplatí se proto prostěradlu i povlaku na peřinku a polštář věnovat náležitou pozornost.

Klíčová je nezávadnost

Miminka mají velice citlivou pokožku a na toto je potřeba brát ohled nejen při výběru šamponu nebo mýdla, ale také při nákupu dětského povlečení a prostěradel. Některé materiály mohou dětskou kůži dráždit, tvořit ekzémy a kožní alergie. Proto zvolte raději osvědčené kvalitní materiály, jako je například bavlna. Ta je zdravotně nezávadná a vyznačuje se skvělou prodyšností a savostí.

Jelikož se děti stejně jako dospělí během spánku potí, je třeba kupovat opravdu kvalitní dětská povlečení. To bavlna splňuje. Její výborná savost a prodyšnost uchrání vaše dítě před nadměrným pocením a následným prochladnutím. Navíc je bavlněné dětské povlečení vhodné i pro alergiky. Kromě bavlny můžete zvolit i další materiály, například len nebo mikrovlákno. Každopádně nekvalitnímu syntetickému materiálu se vyhněte širokým obloukem.

Pozor na knoflíky a zipy

Při výběru vhodného dětského povlečení do postýlky se soustřeďte také na typ zapínání. Absolutně nevhodné jsou vnější knoflíky a zipy, jelikož o ty se může dítě škrábnout a poranit. Takové zapínání volte jen v případě, že lze povlečení zapnout z vnitřní strany. V opačném případě volte raději dětské povlečení zakládací.

Snadná údržba

S příchodem miminka mívají obvykle maminky plné ruce práce a určitě tak ocení, když se jim alespoň trochu uleví. Dětské povlečení budete poměrně často prát a zřejmě i častěji měnit, protože děti je dokáží docela rychle znečistit. Tím spíše oceníte, když pořídíte povlečení s nežehlivou úpravou. V tomto směru se osvědčil například krep, mikrovlákno nebo flanel. Všechny tyto materiály stačí po vyprání nechat uschnout a nemusíte je žehlit.

Dbejte na správnou velikost

Povlečení do postýlky pro děti by také mělo přesně odpovídat rozměrům lůžkovin v posteli vašeho dítěte. U dětských postýlek je standardní rozměr pro polštář 40 x 60 cm, pro přikrývku 90 x 130 cm a pro prostěradlo 60/70 x 120/140 cm. Pokud vaše dítě již opustilo postýlku a pořídili jste mu dětskou postel o rozměrech 160 x 90/80 cm, můžete rovnou sáhnout po povlečení ve standardní velikosti, tedy 200 x 90/80 cm. Děti jsou ve spánku aktivní, neustále se převalují a mění polohu. Pokud zvolíte nesprávnou velikost, povlečení a dětské prostěradlo se bude zbytečně krabatit a shrnovat. O tom, jaká je ideální frekvence výměny ložního prádla, jsme psali zde.

Fotogalerie
Helena Malá | Magazín PLUS+
Zavřít reklamu