|  HOBBY
út 23. července, svátek má Libor, zítra Kristýna
Dům
Také vám tento pohled něco říká? 

Předejděte náletům otravných octomilek, stačí dodržovat pár rad

31. května 2019 12:18 / Internet
 0   0
S teplým počasím míří snad do každé domácnosti desítky otravných mušek, kterých je během pár hodin všude doslova plno. Přítomnost takzvaných octomilek není rozhodně nic příjemného, proto je zavčasu třeba podniknout kroky, aby se vaší kuchyni tento drobný hmyz vyhnul pokud možno obloukem.

Stačí totiž dodržovat několik málo rad, aby se u vás octomilkám nelíbilo.

Ovoce dejte do spíže nebo lednice

Největším lákadlem pro tento drobný hmyz je ovoce nebo zelenina, kterou máte volně položenou na kuchyňské lince nebo na stole. Proto tento způsob uchovávání potravin eliminujte a v případě, že s hejnem malých mušek právě bojujete, ihned je schovejte. Zejména šťavnaté plody jsou totiž pro octomilky solidní zásobárnou energie, díky níž přežívají.

Měňte vodu ve váze

Skoro jako magnet působí na malé mušky také květináče. A zvláště, pokud dopřáváte rostlinám bohatou zálivku, kdy hrozí, že dochází k mírnému zahnívání kořínků. Takové prostředí je totiž pro octomilky doslova rájem. Stejně, jako se u vás téměř zaručeně objeví ve chvíli, kdy budete mít ve váze řezané květiny a vodu uvnitř pár dní nevyměníte.

Odpadky neskladujte doma, ale v popelnici

Pokud vás malé mušky poctívají svou návštěvou příliš často, určitě se zaměřte také na to, zda nemíváte v koši vyhozené odpadky příliš dlouhou dobu. I na ty se totiž octomilky velmi rády lepí jako vosa na med. A také jim toto prostředí zakládá na úspěšný rozmnožovací pokus. Takže sice jich zpočátku do vaší kuchyně přiletělo opravdu jen pár, ale u vás doma se jich z vajíček vylíhlo pěkných pár stovek.

Zatočte se zbytky, a tudíž i s octomilkami

Pokud se do budoucna chcete bez návštěvy tohoto otravného hmyzu obejít, myslete zejména v kuchyni na to, že na lince nesmí zůstávat nejen ovoce snadno podléhající zkáze, ale ani rozkousaný koláč, nedopitá sklenice s džusem nebo třeba nalitý kefír či sklenka vína. A pokud něco z toho nakonec skončí v odpadkovém koši, je třeba zmobilizovat všechny síly a jít s odpadky do popelnice co nejdříve.

A pokud se už náhodou u vás doma octomilky usídlily, zkuste na jejich likvidaci využít třeba zvětralé pivo, které jste nestihli vypít. Více si můžete přečíst zde.

Fotogalerie
Veronika Prášilová | Magazín PLUS+
Zavřít reklamu