|  HOBBY
út 23. července, svátek má Libor, zítra Kristýna
Dům
Co nevypijete, to už nevylijete. I zvětralé pivo má široké spektrum využití. 

Zvětralé pivo nemusíte vylívat, ještě vám skvěle poslouží

20. května 2019 14:18 / Shutterstock
 0   0
Existuje mnoho pochutin, nápojů či přísad do jídel, které lze mimo kulinářství využít také v domácnosti. Jedním z univerzálních pomocníků je pro mnohé asi překvapivě také jeden z nejoblíbenějších nápojů v Česku, a sice pivo.

Výhodné je, že pokud tento zlatavý mok nestihnete zavčasu vypít, jeho zvětralé zbytky můžete ještě plně zužitkovat.

Opijte octomilky

Velmi aktuální začíná být v těchto dnech potřeba zbavit se octomilek, které se v tomto teplém počasí množí doslova geometrickou řadou snad v každé domácnosti. Těchto breberek se zbavíte tak, že do misky nalijete trochu piva, překryjete sáčkem nebo potravinovou fólií, do kterých uděláte dírky. Otravné mušky vlezou dovnitř a ven už se nedostanou.

Trochu piva můžete dopřát i květinám. Minerály v něm obsažené jim prospějí. A až budete rosit listy, přidejte trochu piva do rozprašovače, budou se více lesknout. Máte-li kompost, trocha piva podpoří jeho fermentační procesy.

Vyčistěte skvrny na sedačce

A pivo využijete také v případě, že chcete obnovit zašlou krásu rodinného dědictví. Zlaté šperky nechejte několik hodin ponořené v pivu, omyjte teplou vodou a přeleštěte měkkým hadříkem. Pivo zkuste využít také na zarezlé spoje. Po několika minutách namáčení by mohly šrouby a matice povolit.

Pivo eliminuje také skvrny od čaje a kávy, takže pokud se vám stane, že si třeba sedačku polijete některým z těchto nápojů, a nemáte ihned po ruce k tomu určený čisticí prostředek, zkuste potřísněné místo očistit houbičkou namočenou v pivu. Aby pak koberec či sedačka nelepily, očistěte je ještě teplou vodou se saponátem.

Křehčete maso bez rizika

Když maso naložíte na několik hodin nebo přes noc do marinády s pivem, bude po pečení nebo grilování křehčí. Přitom neovlivní výslednou chuť masa.

No a nesmíme zapomenout ani na zdravotní benefity piva pro vlasy a kůži. Trocha piva přidaná do vlasové masky jim dodá lesk a výraznější barvu. A nebojte se, že vám budou vlasy cítit pivem. Jeho vůně brzy vyvětrá, nebo vám pomůže přilákat manžela. A určitě se k vám přidá, když ho pozvete do vany na pivní lázeň, která má skvělé zdravotní účinky na pokožku.

Pivo však není jediným kouzelníkem, který vám v domácnosti může pomoci. Netradičními způsoby můžete využít také populární kolové nápoje, o jejichž účincích jsme psali zde.

Fotogalerie
Veronika Prášilová | Magazín PLUS+
Zavřít reklamu