|  BYDLENÍ
pá 14. června, svátek má Roland, zítra Vít
Tipy a inspirace
Když vytáhnete koberce na mráz, zbavíte je roztočů a sníh je navíc dokonale vyčistí 

Mráz zbaví vaši domácnost roztočů, sníh má čisticí sílu. Využijte toho ve svůj prospěch

29. ledna 2019 16:48 / Internet
 9   0
Termostat na maximum, za okny mrzne, až praští a vy jste pro jistotu doma zalezeni pod dekou. Pokud nejste příznivci zimních sportů, možná dokonce pochybujete, zda jste se narodili ve správných klimatických podmínkách. Co ale takhle využít sníh a mráz ve svůj prospěch?

Když se řekne zima, jako první na mysli vyvstanou některým náklady za topení. Těm se bohužel nevyhneme, i když nutno říct, že praskající dřevo má něco do sebe. Přesto skýtá i toto roční období hned několik výhod, kterých můžeme v domácnosti využít. Pusťte se do nich!

Potraviny se vám nezkazí

Zimu měli naši předkové snad raději než léto. Venku ubylo práce, navíc měli dopředu připravené zásoby, které se jim jen tak nezkazily. Mráz naopak dokáže uchovat potraviny velmi dlouho čerstvé. Využijte toho a pusťte se do odmrazování lednice a mrazáku, pokud jste to nestihli před Vánocemi! Stačí předělat zásoby na několik hodin do sklepa, do garáže nebo klidně na terasu a udělat v kuchyni pořádný ordnung.

Zatočte s roztoči, mráz je zabije

Jsou všude. Malé neviditelné potvůrky, které milují vlhko a teplo a způsobují alergie. Nejvíc roztočů žije v posteli – v peřinách, matracích, ale také prostoru pod nimi. Víte, co je spolehlivě zahubí? Když je vystavíte na mráz. Využijte počasí a provětrejte na vzduchu podušky i samotné matrace. Jak dlouho, záleží na vás. Povlečení by mělo vydržet léta. Jak rozeznat v obchodě kvalitu od levné atrapy, zjistíte zde.

Jedinečná příležitost vybělit koberce

Roztoči jsou i v kobercích, proto neváhejte a vyneste je ven také. Platí to pro kusové koberce, ale i takové, které vám pokrývají celou plochu pokoje. Jednou za rok si pořádnou očistu zaslouží. Když si dáte tu práci, budou znovu jako nové. Sníh má totiž ohromnou čisticí sílu, díky níž začne veškerá špína na kobercích hezky pouštět. Na pomoc si vezměte koště.

Zvířecí pelíšky provětrejte také

Stejně jako vaše lůžka, i ta zvířecí jsou plná špíny a roztočů, přestože jim dopřáváte pravidelnou údržbu. Také ta vytáhněte na mráz a nějakou dobu je tam nechte. Zvířecím miláčkům i vašim dýchacím cestám určitě prospěje.

Fotogalerie
Marie Drahá | Magazín PLUS+
Zavřít reklamu