|  BYDLENÍ
so 27. července, svátek má Věroslav, zítra Viktor
Interier
Cvičení doma vás vyjde mnohem levněji než v posilovně 

Nechce se vám do posilovny? Cvičící koutek si doma zřídíte za pár korun

28. ledna 2019 10:05 / Depositphotos
 0   0
Pár metrů čtverečních, vhodná podložka a pár cvičebních pomůcek, s nimiž si dáte pořádně do těla. Zřídit si doma soukromou posilovnu není nic složitého, vleze se dokonce i do bytu. A skýtá celou řadu výhod. Momentálně se nemůžete vymlouvat na to, že se vám nechce do zimy.

Zejména po chladných měsících, kdy se naše tělo obalí patřičnými zásobami, se chce řada lidí tukových polštářků co nejdříve zbavit. Chodit na skupinová cvičení nebo do veřejné posilovny má bezesporu své přednosti. Člověk se socializuje, pro někoho je navíc posilování v kolektivu velmi motivující. Bohužel, každá sranda něco stojí, v případě několikaměsíčních či půlročních permanentek to pak platí dvojnásob.

Výhody domácí posilovny

Možná ale patříte k těm, kteří se před ostatními stydí funět nebo ukazovat koláče od potu. Nebo si kvůli práci pravidelnou aktivitu jednoduše dovolit nemůžete, případně máte posilovnu příliš daleko - a přesto jste připraveni se pravidelně hýbat, posílit nebo zhubnout. Právě pro vás máme pár tipů, jak si vybudovat příjemný koutek na cvičení v domácím prostředí. V dlouhodobém horizontu ušetříte, navíc nijak nebudete omezeni otevírací dobou.

Stačí pár metrů čtverečních

Řada lidí je přesvědčena, že soukromé posilovně je třeba vyčlenit celou místnost. Pokud bydlíte v rodinném domě a máte takový pokoj k dispozici, je to ideální. Řada lidí však tuto možnost nemá. Přesto si dokáže i v menším bytě udělat šicí koutek nebo minipracovnu – tak proč ne koutek na cvičení? Stačí vybrat do slova a do písmene vhodný kout, kam se vleze podložka a několik pomůcek. Záleží na vás, jestli si do něj postavíte rotoped, pověsíte boxovací pytel nebo si vystačíte s balonem a činkami. Nesmíte však zapomenout větrat!

Podložka izoluje a tlumí nárazy

I na malém prostoru oceníte kvalitní podložku, která ochrání vaši podlahu před poškozením. Zvolte takovou, která je vyrobena z odolného materiálu, přitom se snadno udržuje a dokáže tlumit nárazy. Na ní můžete cvičit jógu nebo sklapovačky, aniž byste se nachladili. Hodit se vám však bude minimálně na rozcvičování a závěrečnou relaxaci, které by neměly v žádné cvičící sestavě chybět. Je lepší mít podložku stabilně natáhnutou. Pravidelné balení by vás totiž mohlo od tréninku odrazovat.

Vybavení si pořiďte na míru

A teď už zbývá jen vybavení, které si koupíte přímo na míru. Investovat můžete do nejrůznějších aerobních strojů, crossových či veslovacích trenažerů, také stepperů, ženy si ale obvykle vystačí i s gymnastickým míčem, kruhem, činkami nebo silikonovými pomůckami pro posilování. Jestli si nejste jisti, co bude pro vás to nejlepší, zaplaťte si nejdřív ve veřejné posilovně hodinu a všechno si pořádně vyzkoušejte. Vybavení vybírejte s ohledem na prostorové možnosti i věk jednotlivých členů rodiny. Děti se většinou chtějí zapojit také.

Buďte k sobě přísní

Aby cvičení doma přineslo výsledky, je třeba si nastavit pevný režim, jako byste chodili skutečně do posilovny. Zvažte, jestli pro vás bude příjemnější protáhnout se po ránu, odpoledne či večer po práci. Pravidelným tréninkem získáte takovou kondici i postavu, že se nebudete muset stydět v létě do plavek. Navíc budete plní energie a elánu, což jistě uvítá i vaše okolí.

Náš tip: I na menším prostoru oceníte zrcadlo, ve kterém můžete sledovat, zda dbáte na správné držení těla. Zrcadlo je také silně motivační záležitost! Přemýšlíte, jak jinak využít volný prostor v domě? Několik tipů najdete zde.

Fotogalerie
Marie Drahá | Magazín PLUS+
Zavřít reklamu