|  BYDLENÍ
út 23. července, svátek má Libor, zítra Kristýna
Tipy a inspirace
Každý z drahých kamenů má svůj konkrétní význam 

Vyzdobte si dům drahými kameny. Mají vliv na lepší vztahy i dobrý spánek

04. ledna 2019 11:11 / Depositphotos
 0   0
Zaujal vás na vánočních trzích stánek s minerály a drahými kameny, ale nejste zrovna typ, který by je nosil v podobě šperků? Ozdobte si jimi domov! Víme, které dokážou zajistit klidný spánek, podpořit dětskou kreativitu nebo očistit dům od všech negativ.

Drahým kamenům je odpradávna přisuzována léčivá síla. Naši předkové je dokonce využívali při léčbě nejrůznějších chorob. Přidávali je do stavebních základů, zdobili jimi chrámy i lidská obydlí. Léčivé kameny můžete vybírat podle znamení zvěrokruhu, konkrétních obtíží, ale i jednotlivých místností v domě. Každý z nich má totiž svůj význam. Které se u vás budou hezky vyjímat a navíc přinesou i něco navíc?

Koupelna

Kameny si lidé nejčastěji zdobí koupelnu. K oblázkům a mušlím přivezeným z pláže si zkuste položit například onyx. Dá se sehnat v různých barevných odstínech a napomáhá očistě. Současně ostří zrak, pomáhá při léčbě sluchu, posiluje rovnováhu i nervovou soustavu.

Obývací pokoj

Do obývacích pokojů se hodí křišťál nebo ametyst. Zatímco první z nich působí harmonicky, druhý je symbolem očisty. Oba představují jakousi terapii v prostorách, které obýváme nejčastěji a zveme si do něj také naše blízké. Křišťál má rovněž tu moc, že urychluje léčení všech nemocí a tiší napětí a bolest – včetně nepříjemných emocí. Ametyst zase pomáhá lépe zpracovat stres i hluboké šrámy, je dobrým pomocníkem při migréně. Probouzí vůli i odhodlání.

Ložnice

Ametyst se hodí také do ložnice, protože zklidňuje a podporuje relaxaci. Trpíte nespavostí? Pak si zkuste do ložnice položit růženín. Je rovněž označován za kámen lásky a pomáhá při srdečních obtížích – jakéhokoliv původu. Pomáhá léčit také krevní onemocnění. Mezi kameny, které zlepšují partnerské vztahy, se pak řadí angelit, celestín i chalcedon. Jaspis červený podpoří váš sexuální život. Jaké rostliny v ložnici pročistí vzduch a kterých je lepší se vyvarovat, jsme psali zde.

Dětský pokoj

I tady mají kameny svůj význam. Stejně jako do ložnice se hodí do dětského pokoje růženín, který krom jiného probouzí důvěru a posiluje sebedůvěru. Kreativitu dětí podpoří kalcit, ochrání je obsidián. Elektrosmog z počítače dokáže pohlcovat lepidolit, který rovněž bystří intelekt. Soustředění při učení pak podporuje achát.

Chodba

Do průchozích prostor se hodí ochranné kameny, které současně zbavují dům negativní energie. Mezi takové patří fluorit nebo lazurit, stejně tak labradorit. Pokud si umístíte do chodby chromdiopsid, přitáhnete do domu hojnost a prosperitu. Tento kámen prý dokonce umí majitele varovat před chybou nebo ohrožením.

Čištění a nabíjení kamenů

Kameny si můžete pořídit na nejrůznějších podstavcích, také v podobě drobných oblázků, které naaranžujete do misek, nebo jimi můžete volně ozdobit komodu či poličku. Pozor na ostré hrany a nezapomeňte kameny pravidelně čistit a nabíjet na slunci. Jen tak vám dokážou předat svou léčivou sílu. Jakým způsobem dekorovat kameny v bytě, si můžete prohlédnout v naší fotogalerii.

Fotogalerie
Marie Drahá | Magazín PLUS+
Zavřít reklamu