|  BYDLENÍ
út 23. července, svátek má Libor, zítra Kristýna
Spotřebiče
Luxovat před mytím podlahy už není nutné, myčka si poradí se vším sama 

Podlahová myčka ušetří mnoho času. Umí sbírat špínu a zároveň mýt i sát

14. ledna 2019 09:11 / Pinterest
 19   0
Že znáte pojem myčka jen v souvislosti s autem nebo nádobím? Delší dobu už se skloňuje i v jiné podobě, a to ve spojitosti s podlahou. A co taková podlahová myčka všechno umí? Zaujme vás hlavně tím, že naráz stírá i vysává, takže se nemusíte trápit žádnou přípravou.

Právě to je největším benefitem spotřebiče, který už roky využívají pro úklid v Královském paláci v Amsterdamu či Buckinghamském paláci v Londýně. Mytí i vysávání najednou ušetří totiž podle odhadů až polovinu času. Myčky se navíc pyšní tím, že díky válcům až s 500 otáčkami za minutu umožňují čistit bez namáhavého drhnutí. Díky navlhčenému povrchu je hned vidět, co je uklizené.

Vzhledem se moc neliší od mopu

Podlahová myčka vypadá na první pohled jako mop s rukojetí, kterému nechybí čisticí válce, nádrže na vodu a čisticí hlava. Bývají snadno přístupné, takže je lze vyjmout i nasadit jednou rukou. Jedná se o vskutku moderní přístroj, který sbírá ceny i v oblasti designu. Navíc podle všeho ekologicky šetrný: oproti klasickému mopu a kbelíku s ním ušetříte spoustu vody.

Válce rozpouštějí špínu bez drhnutí

Funguje tak, že rotující válce z mikrovláken průběžně zvlhčuje čisticí prostředek. Válce rozpouštějí nečistoty a současně je z podlahy sbírají a odsávají. Výhodou je, že pro špinavou tekutinu je vyčleněná samostaná nádržka, kterou poté jednoduše vylijete. S jednou čistou nádrží o velikosti 400 ml jde podle výrobce uklidit až 60 metrů čtverečních podlah. Ta je přitom suchá do několika minut.

Pro jaké povrchy se hodí

Nevadí, pokud máte v bytě několik typů podlahových krytin. Podlahová myčka je podle výrobců univerzální stroj. Hodí se k čištění nejrůznějších typů podlah – ať už je to dřevo, linoleum, laminát nebo dlažba. Poradí si také se spárami, potíže jí nedělají ani členité prostory, čištění krajů nebo prostory pod nábytkem. V závislosti na podlaze lze použít pro čištění různě tvrdé kartáče.

Kolik takový pomocník stojí

Podlahová myčka se dá pořídit přibližně od šesti tisíc korun nahoru. Profesionální stroj však vyjde klidně na třicet tisíc. Vždy záleží, v jakých prostorách má být myčka využita a také jak často. Myčky se rovněž liší velikostí čisticí hlavy i svou váhou, některé umožňují přidat další nástavce na čištění koberců či mytí oken. Pár důvodů, proč si dopřát aspoň jednou za týden paní na úklid, si přečtěte zde.

Fotogalerie
Marie Drahá | Magazín PLUS+
Zavřít reklamu