|  BYDLENÍ
pá 14. června, svátek má Roland, zítra Vít
Interier
Dřevěné houpací křeslo oceníte, když zatoužíte po odpočinku 

Houpací křeslo má mnoho výhod. Je lepší moderní závěsné, nebo stará dobrá klasika?

24. ledna 2019 16:38 / Shutterstock
 0   0
Není nad to, přijít domů z práce a pořádně se zrelaxovat. Můžete se natáhnout na pohovku, ale to není ono. Pamatujete si, co vás s jistotou ukonejšilo, když jste byli malí? Přece houpání! Tak proč si jej nedopřát v trošku jiném pojetí také v dospělosti?

Za dob našich babiček nechybělo houpací křeslo pomalu v žádné chalupě. Za dlouhých zimních večerů se z něj ozývalo cinkání jehlic, nejčastěji si v něm ale pohověl dědeček s novinami a fajfkou u pusy. Typicky český obrázek, který známe ze starých obrázků či filmů, k nám přišel pravděpodobně z Anglie.

Sneste z půdy starý poklad

Možná stále navštěvujete své předky, kteří nedají na houpací křeslo dopustit. Proč je tak nebezpečně návykové? Připomíná totiž kolébku. Když se někde v interiéru objeví, strhává se o něj doslova bitka. Jestli jste podědili starší chalupu nebo se vám ukrývá křeslo někde na půdě, je čas ho oprášit. Pokud ne, nezoufejte. Nabídka houpacích křesel je i dnes na trhu široká, přesvědčte se v naší bohaté fotogalerii. Zatímco v bazarech se dají sehnat opravdu historické a retro kousky, obchodní domy vám jej nabídnou v moderních variantách, z nichž k nejoblíbenějším patří závěsná.

Houpací křeslo se stane solitérem v interiéru

Začněme ale starou dobrou klasikou. Kulaté dřevěné houpací křeslo se dá pořídit za pár tisícovek a vyžaduje v interiéru trochu místa. Nejvíce se hodí do obývacího pokoje ke krbu nebo poblíž knihovny, relaxovat v něm ale můžete také v ložnici, v pracovně nebo v zimní zahradě. Milovníci přírodních materiálů se v tomto případě rádi přikloní i k lehčímu ratanu. Houpací křesla se dají pořídit už polstrovaná, není ale nic jednoduššího, než si je pro větší pohodlí vyložit měkkými polštářky. V takovém křesle se uvolníte dřív, než řeknete švec.

Houpací křeslo, jak jej známe ze starých chalup, je kus nábytku, který se vmžiku stane solitérem a výrazným kusem každého interiéru. Většina jej považuje za staromilskou záležitost, nemusíte se však bát zkombinovat jej ani s moderním vybavením. Přesto si přijde na své i ten, kdo preferuje modernější kousky. Zářivým příkladem je nabídka vyhledávaného velkoobchodu s nábytkem původem ze Skandinávie. Dopřejte si doma svůj odpočinkový koutek. Co by v něm rozhodně nemělo chybět, jsme psali zde.

Moderní houpačku lehce zavěsíte na trám

Křesla spojená se zemí však podle všeho volí nejčastěji konzervativci. Hitem posledních let jsou totiž závěsná křesla, která se stávají nepřehlédnutelným designovým doplňkem novodobých obydlí. I v takovém křesle si můžete posedět nebo poležet, a nikoliv nutně sami. Čím větší pořídíte, tím víc se vás na něj vleze – pochopitelně s ohledem na jeho nosnost.

Závěsná křesla se věší nejčastěji na trámy nebo ke stropu, pořídit k nim ale můžete také speciální stojan. Jeho výhodou je, že je velmi skladné, takže jej v případě potřeby jednoduše sundáte a uklidíte. Komfort si zkrátka dopřejete jen tehdy, kdy na to budete mít skutečně chuť. Zamilují si jej také vaši nejmenší. I z toho důvodu se objevují závěsná křesla často také v dětských pokojích.

Fotogalerie
Marie Drahá | Magazín PLUS+
Zavřít reklamu