|  BYDLENÍ
út 23. července, svátek má Libor, zítra Kristýna
Koupelna
Vana nabídne uvolnění chodidel všem, kteří si rádi dopřávají relaxaci v klidu domova 

Vana, kvůli které nemusíte vytahovat paty z domu. A přesto vám je pořádně promasíruje

07. ledna 2019 16:02 / Depositphotos
 0   0
Když se řekne vana, každý si představí koupelnu a vodu plnou bublinek. Existuje však ještě jiný typ vany – speciálně na nohy. Umí masírovat a uleví nejen unaveným chodidlům, ale vlastně celému tělu. Právě na nich se totiž nacházejí reflexní body nejrůznějších částí našeho těla.

Přístrojů, které nabídnou domácí komfort bez toho, aniž bychom museli navštěvovat speciální salony, je celá řada. Masážní vana na nohy je jedním z nich. Pokud jste dosud museli chodit pravidelně na pedikúru, odteď na ni zapomeňte. Malý pomocník, který najde místo v každé koupelně, vám ušetří peníze. Navíc díky němu nemusíte „vytahovat paty z domu“.

Nejdřív si změřte nohu

Velikost vany je dána velikostí chodidla. Jestli se tedy rozhodnete pro pravidelnou masáž celá rodina, rozhodně sáhněte po takové, jejíž délka akceptuje nejdelší šlapku v domácnosti. Většinou to bývají muži. S tím, jak je vanička velká, souvisí rovněž fakt, jak je skladná. Bývá opatřena kabelem a někdy i praktickým držadlem, díky kterému je možné ji přenášet libovolně po domě.

Vibrace pro ty, kterým jsou příjemné

To nejdůležitější, co vana nabízí, je právě masáž. Na jejím dně jsou umístěny masážní válečky, které vibrují. Některé přístroje umožňují zvolit si intenzitu vibrací nebo dokonce válečky odejmout. Obecně ale přístroj funguje tak, že jej naplníte teplou vodou a zapnete a už si jenom užíváte.

Voda nezchládne, když si připlatíte

Pokud si kvůli zdravotním potížím nebo relaxaci pravidelně máčíte chodidla v lavoru a štve vás, že voda brzy vychladne, pak můžete sáhnout po takové vaně, jejíž součástí je topné těleso. Teplotu si přístroj buď reguluje sám, nebo máte možnosti si ji nastavit. Díky ohřevu vody si můžete nohy máčet klidně hodinu. I horká koupel dokáže zázraky. Co si přihodit do vany, když vás trápí bolesti nebo špatné spaní, si přečtěte zde.

Vana a její vychytávky

Masážní vany na nohy nabízejí také celou řadu vychytávek. Suchou masáž, perličkovou masáž, aromaterapii nebo magnetoterapii, která patří k vyhledávaným pro své léčebné účinky. O uvolnění svalstva se pak postará infračervené světlo. Dražší přístroje disponují časovačem nebo LCD displejem, ochranným krytem, nástavcem na pedikúru, kartáčem či pemzou. Ovládat se dají manuálně i digitálně.

Pořád levnější než návštěvy salonu

Kolik tento masážní pomocník stojí? Pořídit se dá už od 700 korun, za lepší ale zaplatíte několik tisíc. Cenový rozdíl představuje ovládání a nabízené funkce, pochopitelně také značka. Vždy záleží, co od vany očekáváte. V každém případě však vyjde její pořízení levněji než pravidelné návštěvy profesionálních masáží v salonu.

Fotogalerie
Marie Drahá | Magazín PLUS+
Zavřít reklamu