|  BYDLENÍ
pá 14. června, svátek má Roland, zítra Vít
Interier
V pracovně skryjí rolety šanony i dokumenty, na které se často práší 

Nábytkové rolety pomohou uschovat věci a ušetřit místo. Podívejte se, kam všude se hodí

18. ledna 2019 12:28 / Internet
 0   0
Zůstanou nahoře, když potřebujete mít své věci k dispozici, stáhnete je dolů, jakmile je chcete před zraky ostatních ukrýt. Roletové systémy se dlouhodobě řadí mezi nejchytřejší vychytávky moderních interiérů. Vyrábějí se z nejrůznějších materiálů a nadchnou i vás.

Klasická dvířka vyžadují spoustu místa. Někdy i v prostorách, kde s ním potřebujeme šetřit. V otevřených policích je ale všechno vidět, navíc se do nich práší. Zajímavým a praktickým řešením jsou právě nábytkové rolety. Pořídit se dají metrážově nebo na míru. Poohlédnout se můžete po plastových, hliníkových, dřevěných, skleněných, lakovaných, dokonce i fotoroletách. Máme pro vás tipy, jak je použít ve všech místnostech bytu.

Předsíň a chodba

Začněme místem, které je vizitkou každého domu, a tím je předsíň. Řada obyvatel menších bytů, ale i rodinných domů zde doslova bojuje s každým centimetrem. Vestavěná skříň pro uschování bund a dalších svršků se přesto hodí každému. Alternativou ke klasickým dvířkám mohou být posuvné dveře nebo právě roleta. Ani úzký prostor na chodbě vás díky tomu nijak neomezí. Za roletu schováte i boty, šály nebo čepice.

Koupelna

Také v koupelně se často objevuje problém s uzavřeným úložným prostorem, kam bychom uklidili z očí úklidové nebo toaletní prostředky. Snadnou variantou je roleta umístěná pod umyvadlem. Na rozdíl od klasických dvířek pro ni nepotřebujete žádný manipulativní prostor. Stejně tak se hodí menší roleta i do sprchového koutu, kde díky ní můžete schovat v nice šampony a sprchové gely. Prostor bude hned působit čistě a uklizeně.

Kuchyně

Zřejmě nejpraktičtějším místem, kde si nábytkovou roletu budete opravdu pochvalovat, je kuchyně. Umístěná v lince důmyslně ukryje kávovar i další spotřebiče, které používáte jen pro určitou příležitost. Hodí se také do potravinové skříně, kde snadno zpřístupní i ukryje potřebná koření a další suché přísady. Díky roletě rovněž využijete nepraktický prostor v rohu kuchyně, dá se totiž pořídit i na míru.

Ložnice

Řada z nás využívá zejména k ukládání sezonních věcí prostor pod postelí. Navzdory uzavřeným boxům je to však místo, kde se nejvíc práší. Co jej hezky uzavřít praktickou roletou? Na rozdíl od kontejnerů na kolečkách vám nepoškodí podlahu, navíc rolety nevyžadují žádný prostor.

Obývací pokoj

V obýváku se nabízí hned několik možností, jak rolety využít. Jedním z nich je polootevřený kulatý konferenční stolek, jehož spodní polovinu využijete na odkládání časopisů nebo ovladačů. Na rozdíl od otevřených prostor nepůjde vidět, když je tam před návštěvou rychle uklidíte. Hodí se také na uzavření skříněk pod televizí nebo klasické knihovny. Odhalíte vždy jen tu část, kterou chcete.

Pracovna

Na šanonech a dokumentech se často drží prach a pořádek se udržuje v pracovně jen těžko. Řešením může být opět roleta, která papíry elegantně uschová. Využít se dá ve spodní části pracovního stolu i nahoře na nástavci, stejně tak na komodách. Rovněž skleněné vitríny oživí interiér a vyřeší problém s prachem na dekoracích či knihách, psali jsme zde.

Dětský pokoj

Co schovat za roletu v dětském pokoji? No přece hračky! Jsou mnohem lepším řešením než otevřené skříňky, ve kterých je veškerý nepořádek vidět. Roleta se hodí také do míst, kde má dítě postel na patře a pod ní úložný prostor. I tam se těžko udržuje pořádek.

Náš tip:

Roleta může být velmi dobrým řešením pro zakrytí nevzhledného kotle na vytápění, který přesto zůstane servisní službě plně k dispozici. Hodí se rovněž pod schodiště, kde pomocí ní elegantně vytvoříte praktický úložný prostor.

Fotogalerie
Marie Drahá | Magazín PLUS+
Zavřít reklamu