Bublinky nebo horká voda na přání? Dřezové baterie umí věci, o kterých se vám ani nesnilo
Čekat, že se po otočení kohoutku nebo zvednutí páčky postupně spustí teplá nebo studená voda, je dnes skutečně jen pro skromné jedince. Vyrobit filtrovanou perlivou či neperlivou vodu je totiž pouze jednou z výjimečných funkcí, které můžete po chytré kuchyňské baterii chtít. Pro sebe i pro návštěvu díky ní dokážete připravit osvěžující nápoj opravdu během chvilky. Umí toho ale mnohem víc.
Horká voda bez ohřívání
Dokáže totiž v mžiku zastoupit i rychlovarnou konvici, které je třeba udělat prostor na lince a čas od času ji vyčistit. Jediným tlačítkem na baterii, která dokáže vyrobit horkou vodu, si bez jakéhokoliv ohřívání zalijete čaj, kávu, spaříte jáhly nebo můžete blanšírovat zeleninu. Bojíte se, že se přitom opaříte? Obavy nejsou na místě. Přestože může mít voda 100 stupňů Celsia, povrch baterie na dotek nijak horký není.
Baterii si rukama nijak neušpiníte
Stejně jako koupelnové baterie lze ty kuchyňské ovládat bezdotykově nebo například pouhým hřbetem ruky. Je to praktické hned z několika důvodů: často se stává, že se pokoušíme pustit studenou vodu jednou rukou v okamžiku, kdy slíváme horkou vodu z těstovin, nebo jsme nuceni sahat na baterii rukou ulepenou od těsta. Riziková manipulace nebo následné čištění tak náhle odpadají.
Postižení pustí vodu díky senzoru
Handicapovaní nebo lidé s minimálním vzrůstem pak uvítají senzor zabudovaný ve spodní kuchyňské skříňce, díky němuž pustí nebo zastaví vodu jediným pohybem ruky nebo nohy – a to bez zbytečného natahování se přes celý dřez.
Detektor je napojen na telefon
S chytrou kuchyňskou baterií se vám také nikdy nestane, že by vám voda zaplavila kuchyni. Disponuje totiž detektorem, který okamžitě zachytí nevyžádaný průtok vody a ihned vás na něj upozorní – když nejste doma, tak například pomocí mobilní aplikace. Senzor dokáže hlídat tlak vody, její teplotu i průtok. Snadno si tak i pohlídáte, kolik peněz a za co nejvíc protočíte.
Za vychytávky se platí
A nakonec to neméně podstatné: kolik asi taková kuchyňská baterie stojí? Chytrou baterii s vodním filtrem můžete pořídit už za něco málo před deset tisíc korun. Trochu levněji vyjde spuštění studené vody pomocí dotyku kůže. Kombinace jednotlivých funkcí pochopitelně cenu navyšuje. Moderní pečicí vychytávky, které vám v kuchyni výrazně usnadní práci i spoustu času, najdete zde.