|  BYDLENÍ
po 22. července, svátek má Magdaléna, zítra Libor
Interier
Kvalitní sedačka, která plně vyhovuje potřebám domácnosti, je dobrou investicí na dlouhé roky 

Hledáte absolutní pohodlí a praktičnost v jednom? Řešením je sedačka na míru

22. prosince 2018 15:26 / Depositphotos
 0   0
Krásná, ale příliš úzká, tato zase nemá úložný prostor, který by se hodil. Vybrat dobrou sedačku bývá někdy kumšt. Obcházíme celou řadu obchodů, brouzdáme po internetu, ale ne a ne objevit tu pravou. Unaveni nekonečným výběrem pak mnohdy pořídíme pohovku, která není zrovna ideální pro naše podmínky.

Jak se nevhodnému výběru vyhnout? Co takhle pořízením sedací soupravy na míru? Mnohé před takovým rozhodnutím odrazuje vysoká cena, která se může vyšplhat na desítky tisíc korun. Nezřídka přitom ale za stejné peníze pořizuje pohovku v nákupních centru. Rozdíl je přitom razantní. V případě sedačky na míru si totiž přesně zvolíte velikost, hloubku, členění, výplň, tvrdost, účel a pochopitelně potah. Čekací lhůty přitom nejsou nijak zdlouhavé. Někteří výrobci nabízejí hotovou sedačku do měsíce či dvou.

Co si ujasnit před pořízením nové sedačky?

  • jaký prostor jí plánujeme vyčlenit
  • jakou preferujeme kombinaci (rohovou, 3+2 aj.)
  • kolik osob by se mělo na pohovku vlézt
  • jakých proporcí jsou členové domácnosti
  • k jakému účelu bude sedačka sloužit (relaxace, každodenní spánek aj.)

Velké prostory skýtají velké možnosti, v případě menšího bytu je ale třeba vážit každý centimetr. Pokud nemáte zcela jasnou představu o tom, jaká sedačka bude pro váš obývák nejvhodnější, nebojte se poradit s odborníky. Při výrobě sedačky na zakázku je konkrétní ujasnění představ naprostou samozřejmostí a skuteční profíci si dokážou poradit s jakýmkoliv prostorem. Podstatné totiž je, aby pohovka, za kterou zaplatíte, byla maximálně pohodlná a praktická. Protože je středobodem každé domácnosti, musíte s ní být spokojení na sto procent.

Rozhodněte se, na čem budete sedět

Co je pohodlné pro jednoho, nemusí vyhovovat druhému. Stejné je to i s postelí. Také v případě pohovky na míru musí udělat jednotliví členové rodiny kompromis, ale na rozdíl od kupované si mohou společně vybrat, jak tvrdou soupravu preferují. Od toho se pak odvíjí výplň matrací. Právě v tomto ohledu může být velkým lákadlem měkoučká pohovka v bytovém centru, která se ale může už za rok prosedět.

Pohovka jako postel? Probouzejte se odpočatí

Většina domácností dává přednost rozkládací pohovce. Hodí se pro případ, že chceme doma uložit hosty nebo jsme kvůli miniaturním prostorám nuceni spát v obýváku. Při zhotovení pohovky na zakázku je však toto nutné výrobci zdůraznit. Přizpůsobí tomu výplň sedací i vysunovací části a my se tak nemusíme budit každé ráno zbytečně rozlámaní.

Úložný prostor se hodí vždycky

Další preferovanou součástí pohovek bývá úložný prostor. Kdo jej má kdy doma dostatek? Při vhodném řešení do něj lze uložit nejen ložní prádlo, polštáře nebo peřiny, ale také knihy, časopisy a další věci. Dalšími vychytávkami jsou polohovací opěráky i další ergonomické prvky pro vaše pohodlí. Nabídka je vskutku široká. Zbavte se negativních energií v obývacím pokoji. Vytvořte z něj dokonalé místo pro relax.

Odstíny, na které si jen vzpomenete

Potah a jeho odstín bývá většinou to poslední, co se při objednávce sedačky řeší. Pro většinu zákazníků však stojí v žebříčku hodnot na prvním místě. Ani zde není naštěstí potřeba slevovat ze svých nároků. Vybírat lze ze stovek různých odstínů i dezénů, které se hodí do vašeho interiéru. Není třeba se bát nekvalitní umělé kůže, která se hned prošoupe, ani látky, na níž zůstanou nesmazatelné skvrny od krve, vína nebo kávy. Potah lze vybrat skutečně kvalitní.

Fotogalerie
Marie Drahá | Magazín PLUS+
Zavřít reklamu