|  BYDLENÍ
po 22. července, svátek má Magdaléna, zítra Libor
Exterier
Dekorace lze libovolně měnit během ročních období 

Ozdobte dveře velikonočním věncem. Poradíme, jak ho jednoduše připevnit

29. března 2018 15:44 / Pixabay
 2   2
Jaro a Velikonoce obzvlášť přejí nejrůznějším dekoracím. Byla by škoda záměrně se jim vyhýbat i na vchodových dveřích jen proto, abyste je nepoškodili. Věnec, srdíčko nebo jakoukoliv vazbu přichytíte hned několika způsoby.

Na lepidlo jakéhokoliv druhu okamžitě zapomeňte. S šetrným způsobem nemá nic společného. Umí narušit barvu dveří i povrchovou úpravu a poškodit je tak nenávratně. Bez rizika nejsou podle odborníků ani provázky nebo stužky, které zavěsíte přes lem dveří a přichytíte na vnitřní straně. Mohou totiž poškodit těsnění. Z domu vám začne unikat teplo, zvenku naopak doléhat větší hluk.

Kovové a magnetické držáky

Jako ideální varianta pro uchycení věnců a dalších větších dekorací se jeví držáky. Magnetické se hodí pro majitele bezpečnostních dveří s ocelovou konstrukcí. Lze je totiž libovolně nastavit, takže udrží i ty nejtěžší dekorace. Držák společně s dekorací se ke dveřím díky magnetismu automaticky přichytí. Není nutné lepit, připínat nebo jakkoliv ničit drahé dveře.

Existuje i varianta pro majitele levnějších dveří. Jakýmsi univerzálem pro ocelové i dřevěné dveře je kovový držák. Upevňovací otvor se přichytí podle výrobce pod lem dveřního kukátka. K dostání je ve třech velikostech, které odpovídají průměrům různých kukátek. Podle čísla domu nebo bytu můžete dokonce zjistit energii vašeho obydlí, jak jej podle numerologů určují planety.

Drží i plastové háčky

Levnější variantou než držáky jsou samolepicí plastové háčky. Docela dobře drží, a pokud je věncem zakryjete, nejdou ani vidět. Podle zkušeností udrží i těžší dekorace. Existují v různých barvách, takže je dost možné, že se vám je podaří sehnat v odstínu vašich dveří.  

Připínáčky drží, ale dveře ničí. Přesto se také k nim uchyluje řada majitelů. Jestli máte starší dveře, zřejmě vás to nebude mrzet tak jako v případě dveří za desítky tisíc korun. Další ženy používají silonový vlasec, který protáhnou vrchem přes dveře, nebo také oboustrannou lepicí pásku. Stejně tak lepicí pistoli.

Fotogalerie
Marie Drahá | Magazín PLUS+
Zavřít reklamu