|  BYDLENÍ
út 22. října, svátek má Sabina, zítra Teodor
Kuchyně
Koupi mixéru je dobré si předem pořádně promyslet 

Na co si dát pozor při výběru mixéru, pokud chcete mít nejlepší smoothie?

13. března 2018 10:16 / Shutterstock
 0   0
Jablko, mrkev, červená řepa, avokádo. Nebo je libo čistě ovocnou variantu? Koktejly plné vitaminů pomohou skvěle nastartovat nový pracovní den. Pokud za ně často utrácíte u specializovaných prodejců, určitě zvažte nákup vhodného přístroje.

Výhodou domácího smoothie nebo stolního mixéru je kromě ceny i výběr jednotlivých surovin. Nabídka v kavárnách či frenčízách je sice bohatá, ale jistota, odkud zelenina či ovoce pochází, nulová. Nezbývá, než důvěřovat. V domácím prostředí si nákup pohlídáte – což v případě zdravého životního stylu není věc, kterou by bylo radno podceňovat.

Příprava ovocných či zeleninových šťáv bývá jednoduchá. Do přístroje jednoduše vložíte suroviny, na které máte chuť, spustíte mixování a za pár desítek vteřin máte hotovo. Mixér na šťávy a koktejly může být velmi užitečným pomocníkem v případě, že jej dobře vyberete. Jinak se také může stát, že vás za dva měsíce omrzí a postupně se přesune na půdu. Co se tedy vyplatí si při výběru mixéru pohlídat?

Kabel a velikost mixéru

Kdo si rád dělá smoothie často, nebude stále mixér vytahovat a schovávat, udělá mu zkrátka čestné místo v kuchyni. Místo je dobré stanovit ještě před nákupem. Jak daleko je zásuvka? Jaká musí být délka přívodního kabelu? Ze zkušeností je jasné, že krátká je problém, a dlouhá zbytečně zavazí. Stejně podstatnou roli hraje i bytelnost konstrukce a materiál. Plast je sice nejlevnější, ale nejméně odolný. Pokud se vám často válí bioodpad po kuchyni, řešení je jednoduché.

Obsluha a hluk

Jednoduchá obsluha hraje prim. Kromě samotného ovládání si však pohlídejte i velikost plnicího otvoru. A v neposlední řadě hluk. Možná máte zkušenosti s levnější myčkou, která přehluší i televizi. Jenže kupovat novou se vám nechce. V případě mixéru by vám kravál vadil dvakrát tolik. Podle odborných testů mají totiž některé přístroje hluk až 90 decibelů! To je prý stejná hlasitost, jako když slyšíte auto v městském provozu.

Další funkce

Smoothie zvládne udělat jakýkoliv mixér, s trochou šikovnosti i dobrý ruční mixér nebo odšťavňovač. Pokud ale hovoříme o smoothie nebo stolních mixérech, mohou mít krom produkce koktejlů další zajímavé funkce. Ne všechny vám nabídnou sekání surovin, drcení ledu, mixování dětské výživy nebo míchání těsta. A od toho se většinou odvíjí také cena. Mixér lze pořídit do dvou tisíc korun, do pěti tisíc korun i dražší. Záleží zkrátka, co všechno od přístroje očekáváte.  

Fotogalerie
Marie Drahá | Magazín PLUS+
Zavřít reklamu