|  BYDLENÍ
út 23. července, svátek má Libor, zítra Kristýna
Koupelna
Zubní pastu lze využít na mnoho způsobů 

Stojí 30 korun. Dokáže přitom zázraky nejen v koupelně, ale i v dalších částech bytu

17. března 2018 10:50 / Shutterstock
 64   0
Zubní pasta patří k základní výbavě každé koupelny. Občas experimentujeme a koupíme tu, která nám pak „nechutná“. Nebo se stane, že dostaneme od rodičů super levný kousek, ke kterému vážně nemáme důvěru. Není třeba jimi čistit zuby za každou cenu. Pasta totiž najde široké uplatnění v celé domácnosti.

Až přijdete na to, co všechno pasta dokáže, budete přemýšlet nad tím, proč má přízvisko zubní. Vyčistí totiž kromě zubů i zrcadlo, kohoutky, stěnu nebo škrábance. Je zkrátka univerzální. Řeč je ovšem o pastě bílé barvy, klidně s bělícími účinky.

Koupelna

 • Ať nechodíme daleko, připomeňme si, s čím vším si dokáže poradit zubní pasta v koupelně. V prvé řadě jsou to pochromované baterie a další povrchy. Stačí vzít starý kartáček, nanést pastu a krouživým pohybem čistit. Budou jako nové.
 • Pasta se vám osvědčí i na zrcadle. Jen co vylezete z vany, je zamlžené? Naneste na jeho povrch tenkou vrstvu pasty a setřete jemným hadříkem. Tento trik zanechá zrcadlo jasné a mlžit se už určitě nebude.

 • Rtěnka se dostane na oblečení dřív, než řekneme švec. I s ní si ale pasta lehce poradí. Naneste ji na skvrnu a opláchněte studenou vodou. Pokud se to nepodaří, zkuste ještě několikrát. Jistě půjde dolů.
 • Vaše dítě sedí na nočníku a nemá na práci nic jiného, než si pastelkami kreslit na zeď? Žádný problém. Zubní pasta dokáže malůvky odstranit bez toho, aniž byste poškodili původní barvu.
 • Při pohledu do zrcadla se zhrozíte: nos plný černých teček. Vymačkávat je před akcí není zrovna dobrý nápad. Jak problémové partie zatáhnout? Tenkou vrstvou zubní pasty. Kožní póry vysuší.

Kuchyně 

 • Zubní pastu využijete také v kuchyni, a to hned několikrát. Krásně si poradí se zčernalým stříbrným nádobím, které hezky vyčistí. Stejně tak s plastovými krabičkami, které i po umytí zapáchají. Zkuste je vyčistit pastou, nebudete se stačit divit.
 • Objevily se vám na dřevěné pracovní desce nebo kuchyňském stole kruhy od nápojů, které nechtějí jít dolů? Vezměte na ně pastu a krouživými pohyby čistěte. Jen ji tam nenechávejte působit, mohla by totiž dřevo obarvit. Jak odstranit nejrůznější fleky z dřevěných povrchů, si přečtěte zde.

Obývací pokoj

 • Na oblíbeném cédéčku se objevily škrábance. Poslech je poloviční, protože škrká. Myslíte, že je na vyhazov? Omyl. Zkuste na něj nanést pastu. Jemným hadříkem obnovíte jeho povrch a ono znovu přečte uložená data.
 • Stejným způsobem si vyčistíte poškrábané brýle. Postačí trocha zubní pasty a jemný hadřík. Nakonec je ale třeba brýle vyleštit klasicky.

Předsíň a úklidová místnost

 • Došel vám krém na boty? Pasta umí vyleštit všechny druhy obuvi včetně kůže. Použít můžete starý hadřík nebo zubní kartáček.

Stejně jako si poradí zubní pasta s poškrábanými brýlemi nebo cédéčky, vyčistí i špinavou a poškrábanou žehličku! Musí být samozřejmě studená a vypnutá ze zásuvky.

Příroda

 • Jedete pod stan a nechce se vám s sebou tahat celá lékárnička. Nebo jednoduše zapomenete gel proti štípancům doma. Nevadí. S červeným svědivým flekem si poradí zubní pasta, kterou na něm necháte působit. Štípance nesvědí, pasta navíc vytáhne z kůže toxiny.
Fotogalerie
Marie Drahá | Magazín PLUS+
Zavřít reklamu