|  BYDLENÍ
po 22. července, svátek má Magdaléna, zítra Libor
Interier
Chytré žárovky jsou k vidění v domácnostech stále častěji 

Chytré žárovky ovládané přes telefon se staly trhákem. Umí vonět i přehrávat hudbu

15. ledna 2018 09:48 / Shutterstock
 0   1
Chytré LED žárovky se staly trhákem. Umí vonět, hrát a vytvořit dojem, že jste na diskotéce nebo relaxačním lůžku. Ovládat se dají přes smartphone nebo tablet. Příznivce si našly navzdory tomu, že nejsou levné. Vyjdou až na několik tisíc korun.

Říká se jim také žárovky budoucnosti. Většinou je lze našroubovat do jakékoliv stojací lampy, stolní lampičky nebo lustru. Ovládat je můžete pomocí aplikace, kterou si stáhnete z internetu. Bývají ale také dodávány s dálkovým ovladačem, kterým pohodlně regulujete zapínání a vypínání, úroveň jasu, barevný tón osvětlení a například i přehrávání hudby. Inteligentních žárovek existuje několik různých druhů.

S hudbou

Žárovka, která má v sobě zabudovaný reproduktor, může být plnohodnotným přehrávačem internetových rádií. Rychle a jednoduše rozsvítí a rozehraje byt i kancelář. Liší se podle typu zařízení, s nímž komunikuje a z nějž přehrává hudbu – může to být Bluetooth nebo WiFi. Díky LED žárovce, kterou ovládáte pomocí aplikace, můžete streamovat hudbu z telefonu, tabletu i počítače. A s hudbou se můžete také vzbudit.

S vůní

Energeticky úsporná LED žárovka se ovládá přes Bluetooth a má v sobě ukrytý difuzér na esenciální oleje. Bezdrátově si díky ní zvolíte nastavení jasu, barev a intenzity rozptylu esenciálních olejů. Jednoduše si vyberete oblíbenou vůni, nakapete na houbičku, zasunete do horního dílu chytré žárovky a při každém dalším rozsvícení si zpříjemníte atmosféru domova. Esenciální oleje se rozptylují přirozeně a tiše, nastavit si lze časované vypnutí i otáčky difuzéru.

S atmosférou a upozorněním

Na trhu jsou i žárovky s budíkem, který vás probudí pozvolnou světelnou simulací východu slunce přímo v ložnici. Dokážou vytvářet různé barevné efekty, například barevný stroboskop pro divokou party, romantickou nebo pohodovou relaxační náladu. Party mode podle přehrávané hudby ve smartphonu zajistí, aby žárovky poblikávaly v rytmu hudby. Některé typy chytrých žárovek obsahují různé automatické funkce, například barevné upozornění na příchozí telefonní hovor nebo automatické vypnutí či zapnutí světla s odchodem a příchodem do bytu. Pohrajte si s osvětlením jednotlivých částí interiéru a vytvořte jedinečnou atmosféru.

Jednotlivé žárovky lze kombinovat, spojovat do jednoho celku i více zón a pohodlně ovládat přes Bluetooth nebo WiFi. Najednou jich jde regulovat klidně padesát. Volba barevného tónu, jasu, teploty i intenzity bílého světla je dnes už v podstatě standardem. V případě některých lze světlo zesilovat nebo zeslabovat pouhým mávnutím telefonu. Aby se nestalo, že za vás žárovky ovládá někdo jiný, je možné si je zabezpečit vlastním PIN kódem.

Fotogalerie
Marie Drahá | Magazín PLUS+
Zavřít reklamu