|  BYDLENÍ
ne 19. května, svátek má Ivo, zítra Zbyšek
Interier
Největší výhodou nábytku na kolečkách je jednoduchá manipulace 

Čím dál oblíbenější nábytek na kolečkách: Na co všechno je třeba myslet při jeho výběru?

28. prosince 2017 11:36 / Shutterstock
 0   0
Nábytek na kolečkách dávno není pouze výsadou kanceláří. Pevné místo si udělal i v našich domácnostech. Je mobilní a hlavně v malých bytech v mžiku umožní vytvoření několika různých zón. Využití najde prakticky ve všech pokojích.

Mezi nejoblíbenější kousek patří pojízdný vozík. Pořizují si jej vesměs všichni, kteří se rozhodnou pro kuchyň ze samostatných skříněk. Skvěle dotvoří prostor linky a když je potřeba, poslouží pro odložení nádobí nebo jídla u kychyňského stolu. Lze na něm pokrmy připravovat a následně i servírovat. Většinou disponuje několika policemi nebo zásuvkami. Bez využití rozhodně nezůstává.

Do ložnice i dětských pokojů

V řadě obývacích pokojů si našel své místo konferenční stolek na kolečkách. I pro něj hraje zejména fakt, že jej členové domácnosti přemístí kdekoliv, kam momentálně potřebují. Vespodu může být plný časopisů, nahoře se podává občerstvení – a to přímo před tím, kdo má zrovna chuť na kávu. Podobnou funkci plní pojízdný stolek v ložnici, kde supluje noční stolek. Kolečka nacházejí využití také u věšáků na oblečení. Dokonce také u zrcadel! Svůj outfit si můžete prohlídnout hezky u okna na denním světle. Podle Feng Shui navíc zrcadlo do ložnice na zeď nepatří.

Výjimkou nejsou ani křesla, postele nebo sedačky na kolečkách. Tady už je ale na místě opatrnost. Při koupi takového kusu nábytku je navíc nezbytné myslet na nosnost, kterou má zvládnout. Největší výhoda? Pochopitelně možnost přemístění a jednoduchá manipulace. Pozor ale v případě lidí, kteří mají problémy s motorikou.

Kromě pracoven, kde lze často spatřit stolek i židli na kolečkách, nezapomeňme na dětské pokoje. Největší výhrou bývají kolečka na dětské postýlce. Podle potřeby s ní můžeme jezdit z jednoho pokoje do druhého. V případě menšího nábytku nabízejí někteří výrobci namísto koleček vodicí lišty. Nábytek potom jezdí jen tam, kde vede lišta.

U koleček rozhoduje využití a nosnost

Koleček je na trhu celá řada. Jednoduchá, dvojitá, z plastu přes dřevo až po kov. Některé bývají bez brzdy, jiné s mechanickou nebo automatickou brzdou. Při jejich koupi hraje roli využití nábytku a jeho plánovaná nosnost. Nejlevnější variantou pro přemisťování nábytku jsou plastové kluzáky. Pro časté přesouvání a stěhování však vhodné rozhodně nejsou. Navíc cena by měla být v tomto případě vedlejší: bezpečnost je na první místě.

Fotogalerie
Marie Drahá | Magazín PLUS+
Zavřít reklamu