|  BYDLENÍ
ne 19. května, svátek má Ivo, zítra Zbyšek
Interier
Záleží na vás, jak důstojné místo žehlícímu prknu vyberete 

Kam s žehlícím prknem? Existuje několik způsobů, jak jej šikovně uložit

31. prosince 2017 08:48 / Shutterstock
 3   0
V nejedné domácnosti zabírá žehlící prkno zbytečně místo. Možná stojí v rohu místnosti, ale ani tam není zrovna vzhledné. Existuje přitom několik způsobů, jak jej efektivně uložit nebo dokonce skrýt. Nenechte jej povalovat po domě.

Abyste nemuseli žehlící prkno přenášet z místa na místo, podmínkou je elektrická zásuvka v jeho blízkosti, případně přímo na něm. Pokud máte děti, zavřete ji raději pomocí speciálních ochranných zástrček pořízených v železářství.

Na zdi nebo na dveřích

Volné prostory nad nízkými komodami nebo kdekoliv jinde často necháváme bez povšimnutí. Využít lze ale každý prostor, v menším bytě obzvlášť. Žehlící prkno postavené o zeď jednak škrábe omítku, jednak je nestabilní. Na stejném místě může na zdi viset. Určitě tím ušetříte místo. Pokud zvolíte úchyty nebo háčky ve stejném duchu jako zbytek pokoje, potah nevyjímaje, stane se prkno hezkou součástí interiéru. Pravidla, se kterými vám půjde žehlení rychleji, najdete zde.

Také nad dveřmi se naskýtá prostor. Prkno lze zavěsit na háčky podobně jako v případě zdi. Je ale třeba počítat s manipulativním prostorem za dveřmi, aby nerachotilo při každém otvírání a zavírání. A pevně jej ukotvit. Pochopitelně není možné s dveřmi třískat.

Vestavěné nebo v zásuvce

Prkno může být schované v zásuvce. Podmínkou je hlubší komoda a kratší žehlící prkno. Jedná se o velmi užitečnou možnost skladování, ať už horizontální nebo vertikální. Po dožehlení zásuvku jednoduše zavřete a máte uklizeno. I tato varianta vám ušetří místo v místnosti.

Můžete si také koupit komodu, která s uschováním žehlícího prkna přímo počítá. Může být dokonce součástí kuchyňské linky, což je praktické zejména v menších bytech. Znovu je ale třeba počítat s kratší variantou.

A další  možnost: žehlící prkno můžete mít uložené ve skříni společně s uklízecími prostředky a kýblem na mytí podlah. Vše pěkně pospolu. Ostatně, nejlepší je zhodnotit dispozice svého domu a rozhodnout se. Důstojné úložné místo si však prkno určitě zaslouží.

Fotogalerie
Marie Drahá | Magazín PLUS+
Zavřít reklamu