|  BYDLENÍ
út 23. července, svátek má Libor, zítra Kristýna
Spotřebiče
Kombinaci setu si lze navolit, výjimkou není ani výběr varné desky 

Nakoupit spotřebiče v setu má hned několik výhod. Největší z nich je cena

17. prosince 2018 12:43 / Shutterstock
 0   0
Při vybavování domácnosti většinou každý přemýšlí nad tím, kde ušetřit. Spotřebiče přitom představují nemalou investiční položku. V závislosti na kvalitě, značce a dalších preferencích mohou vyjít celkově na desítky až stovky tisíc korun. Ale při troše šikovnosti také o tisíce levněji.

Ušetřit za každou cenu se pochopitelně nevyplatí. Méně kvalitní produkty s nižší životností se totiž v konečném důsledku ještě prodraží. Při důkladném průzkumu trhu lze však snadno zjistit, že můžeme tytéž výrobky pořídit za rozdílné ceny, ty se přitom mohou lišit o stovky až tisíce korun. Rozdíl většinou představuje i nákup v kamenné prodejně a na internetu. Tyto varianty ale už většina nakupujících dobře zná a praktikuje.

Sleva je až 20 % na kus

Další možností, jak ušetřit, je pak nakoupit spotřebiče v setu. Jednotliví výrobci nabízejí v takovém případě slevu na kus až ve výši dvaceti procent, což už se v konečné sumě zákonitě projeví. Výhoda je oboustranná: zatímco spotřebitel ušetří, prodejce si mne ruce, že udal několik spotřebičů najednou. Nižší kvalitu jednotlivých výrobků, před kterou někteří varují, výrobci jednoznačně vyvracejí. I v tomto případě se však vyplatí stanovit si jakýsi standard, pod který nechcete z hlediska kvality spadnout. Pořád jde totiž o investici dlouhodobou, kuchyňské spotřebiče neměníme každý rok.

Kombinaci si lze navolit

Variace setů vám nabídne samotný prodejce, případně si je můžete navolit sami. Vybírat lze z různých designů – od nejmodernějších sad až po retro nebo rustikální kousky. Spotřebiče si lze tímto způsobem pořídit věstavěné i volně stojící. Základem bývá varná deska, trouba a digestoř, také lednice, mikrovlnka nebo myčka. Zvolit si lze však z velkého množství kombinací. Sety se pak dělají i přímo na míru.

V celém bytě jednotný design

Další předností spotřebičových setů je jednotný design. Při koupi všech kuchyňských pomocníků zvlášť totiž nikdy nedocílíte totožného vzhledu detailů ani ovládání, které se u jednotlivých výrobců liší. Na první pohled mohou vypadat stejně, ale ovládání, úchytky či knoflíky jsou jiné. A právě maličkosti vytvářejí celkový dojem. Pro dokonalé sladění všech přístrojů si lze kuchyňský set dokombinovat i s pračkou nebo sušičkou. Jaké spotřebiče se hodí ke smetanové kuchyni? Na bílé rychle zapomeňte.

Montáž i servis pěkně při jednom

Praktickým hlediskem několika spotřebičů od stejného výrobce je také instalace. Pro vás i odborníky je mnohem jednodušší, když se všechny namontují ve stejný den. Postupné práce jsou únavné na čas i na úklid, navíc se mohou prodražit. V budoucnu pak jistě oceníte jednotný servis.

Fotogalerie
Marie Drahá | Magazín PLUS+
Zavřít reklamu