|  BYDLENÍ
po 22. července, svátek má Magdaléna, zítra Libor
Exterier
Staročínské umění feng shui přisuzuje zvonkohrám velký význam 

Nezapomeňte na balkoně na zvonkohru. Dodá prostoru harmonii a prospěje vaší psychice

17. června 2018 13:20 / Shutterstock
 0   0
Jednu dobu byly velkou módní záležitostí. Časem zevšedněly a staly se spíš ezoterickým symbolem. Přesto zvonkohry na svém kouzle rozhodně neztratily. Všude tam, kam si je pověsíte, přinášejí podle feng shui harmonii a pozitivní energii. Mohou být originální dekorací vašeho obydlí.

Podobně jako tibetské mísy, bubínky nebo djembe jsou zvonečky i jedním z nástrojů muzikoterapie a tudíž skvělé pro naši psychiku. Objevili jste na půdě starší zvonkohru, nebo se vám nějaká zalíbila na trhu? Neváhejte. Radost a pohodu vám přinese v interiéru, ale i v okolí domu. V závislosti na symbolech může mít i další prospěšné vlivy.

Zjemní prostory jang

Zvonkohry se vyrábějí z kovu, ze skla, z bambusu, klasického dřeva i kombinace různých materiálů. Jednotlivé zvonečky pak mohou tvořit tyčky, kuličky a další nejrůznější motivy a symboly, jaké si jen dokážete představit. Při výběru záleží čistě na vašem vkusu. Podle starodávného čínského umění feng shui pomáhají rozptýlit a zjemnit čchi a měnit ji na jin. Jsou proto vhodné do prostorů, které jsou přiliš jang.

Hodí se ke vchodu i na chodbu

Zvonkohry se doporučuje věšet poblíž vchodových dveří, aby se rozezvonily pokaždé, když někdo vstoupí do domu. Mohou totiž znamenat změnu energie. Uplatnění najdou také v chodbách, které bývají spíš tupým prostorem, můžete je však pověsit i v ložnici, kde budou působit harmonicky. Neměly by však viset přímo nad místy, kde spíte, jíte nebo pracujete.

Radost udělá na balkoně či na terase

Pokud jsou zvonkohry umístěny v interiéru, je třeba na ně zvonit. Nabízí se to, jestli slušivou dekoraci zavěsíte například při scházení ze schodů. Odměnou vám může být příjemný a uklidňující zvonivý zvuk. Na terase nebo na balkoně se o něj postará sám vítr. Ani ta nejlepší hudební stanice tento nezaměnitelný cinkot nenahradí. Zamilujete si jej. Užít si jej můžete v houpací síti, která je atrakcí každé zahrady. Jak ji pověsit, aby byla pohodlná a zároveň i bezpečná, jsme psali zde.

Jste na vlastním území

Radost z líbivé dekorace mohou někdy překazit sousedi, kteří jsou hákliví na jakýkoliv zvuk. Jenže většinou to bývají ti, kterým vadí i ranní ptačí zpěv, a na vesnici štěkot psa nebo kokrhání kohouta. Nenechte se však vyvést z míry. Dům i jeho okolí je vaše území, natožpak aby vám někdo diktoval, co si můžete pořídit, nebo ne. Souseda možná potěší malý dárek: špunty do uší.

Fotogalerie
Marie Drahá | Magazín PLUS+
Zavřít reklamu