|  BYDLENÍ
pá 14. června, svátek má Roland, zítra Vít
Koupelna
Studený beton se krásně kombinuje s teplým dřevem 

Něco pro minimalisty. Jak to vypadá, když koupelně vládne beton?

10. dubna 2018 12:06 / Shutterstock
 0   0
Stavíte nebo rekonstruujete koupelnu a pořád si nevíte rady s kachličkami? Zkuste vsadit na beton. Na trhu není žádnou novinkou a jen tak se neokouká. V kombinaci se dřevem vypadá nevšedně a trendy.

Výhodou betonu je jeho různorodost. Vybírat lze nejen z široké škály textur, ale také barev – od nejsvětlejší šedé až po antracitovou. Nemusíte si proto představovat jediný odstín, který pamatujete z dob, kdy jste nahazovali stěny. Zajímavě vypadá i jejich kombinace.

Beton zkrátka vypadá nadčasově, a právě proto se využívá v českých domácnostech čím dál častěji. Navíc je tak univerzální, že se k němu hodí prakticky cokoliv. Inspirujte se v naší fotogalerii.

Originálně, ale bez zbytečných dekorací

V případě koupelny je dobré promyslet místa, kde bude lepší stírat jej do hladka a kde naopak použít zajímavou texturu – už jen z praktického hlediska. Beton působí chladným dojmem, ale teplo mu dodá dřevo, které je možné zkombinovat i s bílou keramikou. Pokud chcete zachovat minimalistický styl, vyvarujte se nadbytečných dekorací.

Na druhou stranu odhalené stěny ke kreativitě doslova vybízejí. Řešením ale může být zajímavá grafika nebo originální zrcadlo. V případě lepších finančních možností například designová vana, jejíž výjimečnost strohý interiér ještě podtrhne. Až vás přestanou holé zdi bavit, jednoduše je obložíte. Do té doby si můžete promyslet jak.

Podlaha je snadná na údržbu

Odvážnější mohou jít i do betonové podlahy. Na rozdíl od kachliček na ní totiž nikdy neuklouznete. Odpadne navíc práce s čištěním spár. Tento povrch je víceméně bezúdržbový. Je ale pravda, že někomu může přijít studený. Řešením mohou být speciální koberečky do koupelny. Vybírejte však pozorně. Nevhodná předložka do koupelny může způsobit nejen úraz, ale dokonce i astma.

Fotogalerie
Marie Drahá | Magazín PLUS+
Zavřít reklamu