|  BYDLENÍ
so 15. června, svátek má Vít, zítra Zbyněk
Tipy a inspirace
Nesušte prádlo na slunci! Barvy mohou vyblednout 

Vychytávky, které prodlouží život vašemu spodnímu prádlu

09. dubna 2018 09:20 / Shutterstock
 0   0
Stejně jako funkční oblečení i spodní prádlo vyžaduje speciální péči. Při nešetrném zacházení se jinak můžete s bavlněnými kalhotkami, ale také luxusními kousky brzy rozloučit. Poradíme vám, čeho se při praní prádla vyvarovat.

Základní informace o údržbě poskytuje většinou samotný výrobce. Je nezbytné respektovat doporučení, které uvádí na cedulkách. Dostatečná pozornost je základem pro to, aby vám spodní prádlo vydrželo krásné a kvalitní co nejdéle.

Pravidla pro praní spodního prádla

Pojďme si připomenout několik základních věcí, které si údržba oblečení našich nejintimnějších partií žádá:

1. Ruční praní

Jedná se o nejšetrnější způsob praní. Nehrozí, že se prádlo v pračce natrhne, odře nebo zapere. Možná tento způsob nebudete praktikovat při praní prádla celé rodiny, ale v případě nejluxusnějších kousků jej lze jen doporučit.

2. Nízká teplota

Na horkou vodu zapomeňte. Některé materiály by se v důsledku přílišné teploty mohly scvrknout a hodily by se už leda tak na panenky. Výrobci radí prát spodní prádlo ve vlažné vodě maximálně do 30 °C.

3. Bez aviváže

Prádlo si žádá jemné mýdlo. Před praním je dobré jej ve vodě s mýdlem nechat alespoň krátce namočit. Se skvrnami na kalhotkách nebo boxerkách si poradí mýdlo žlučové. Pokud se chystáte prát prádlo v pračce, nepoužívejte agresivní prášek. Raději tekutý osvědčený. A zcela se vyhněte aviváži! To samé platí pro funkční oblečení.

4. Do ochranného pytlíku

Než půjdete prát podprsenky, zapněte předem všechny háčky, ať se nezachytí například o krajku. Doporučujeme použít také speciální sáček na praní prádla, s nímž máte jistotu, že se neodře o jiné oblečení. Není třeba připomínat, že bílé oblečení je nutné oddělit od zbytku.

5. Sušit volně

Spodní prádlo není vhodné ždímat, sušit v sušičce na prádlo, na radiátoru ani na slunci. Barvy by mohly vyblednout. Ideálně je předem lehce vymačkat přebytečnou vodu a nechat jej volně uschnout na sušáku.

Fotogalerie
Marie Drahá | Magazín PLUS+
Zavřít reklamu