|  TECHNIKA
po 8. srpna, svátek má Soběslav, zítra Roman
Auto
SUV Rolls–Royce Cullinan by mohl být nejlepším ve své kategorii 

Diamant zahalený róbou je tu! Rolls–Royce postavil své první SUV

20. července 2017 15:29 / Rolls–Royce
 1   0
Rolls–Royce prolomil léta vnitrofiremních diskuzí na téma 4x4 a postavil své první SUV pod označením Cullinan. Zatím je sice stále zahalen, ale jak už to u této automobilky bývá zvykem, bude se jednat o pořádný kus auta.

Pro mnoho lidí bylo pravděpodobně rozhodnutí Rolls–Royce začít s výrobou SUV smutné, stejně tak bylo ale všem jasné, jak moc je nevyhnutelné.

Rolls–Royce je v mnoha ohledech ikonická automobilka, jenž vyrábí svá auta tak trochu jinak. Její zákazníci jsou nejbohatší lidé světa, kteří kromě originality, luxusu a na zakázku vyrobených aut, požadují také SUV. A Rolls–Royce nezbývá nic jiného, než jim jejich přání splnit.

Teď ale k samotnému vozu. Cullinan bude pravděpodobně sdílet platformu ještě s dalším vozem a dostane nový hliníkový rám, který nakonec automobilka aplikuje na všechny své vozy. SUV bude mít samozřejmě kratší, ale vyšší verzi podvozku než kterou používá Phantom.

Rolls-Royce slibuje, že jeho SUV bude schopné plné akce v terénu, ve kterém bude rovněž nabízet vysoký jízdní komfort. O ten se bude v první řadě starat zcela nový systém zavěšení kol, jehož vývoj měli na starost zkušení inženýři a průkopníci v kategorii SUV.

Na to abychom mluvili o specifikacích je stále příliš brzo, ale můžeme s jistotou vsadit na motor V–12, bez něho by to totiž nebyl Rolls. Není vyloučené, že se v dalších letech objeví i hybrid. Přestože Torsten Müller-Otvös, generální ředitel společnosti Rolls-Royce, upřednostňuje čistě elektrické pohony před hybridními, elektrický Rolls–Royce zatím v dohledné době nečekejme.

Pokud jde o design, na ten dohlíží šéf designér společnosti Rolls-Royce Giles Taylor. Na dostupné fotografie vozu se můžete podívat v galerii.

Fotogalerie
Lukáš Bauer | Magazín PLUS+
Zavřít reklamu