|  TECHNIKA
ne 22. května, svátek má Emil, zítra Vladimír
Věda a technika
Obrovskou tajnou sbírku nacistických artefaktů objevila policie ve Venezuele 

Při razii objevila policie za tajnými dveřmi velmi zvláštní sbírku

30. června 2017 15:07 / Internet
 0   0
Je známo, že spousta německých válečných zločinců se po druhé světové válce ukrývala v Jižní Americe. Nyní tamní policie objevila v tajné místnosti jednoho z domů v Buenos Aires dosud největší sbírku nacistických artefaktů v historii Argentiny.

Začátkem června se podařil Argentinské policii ojedinělý kousek, když při domovní prohlídce u místního sběratele umění v Buenos Aires, našla za tajnými dveřmi více než 75 kusů nacistických artefaktů. V rozsáhlé sbírce nechyběly honosné nože, sochy, lékařské pomůcky na měření hlavy, zvětšovací skla, nebo portrét samotného vůdce Adolfa Hitlera.

Argentinské úřady se domnívají, že relikvie jsou originálního původu a patřily vysoce postaveným nacistům, kteří po druhé světové válce mohli emigrovat právě do Jižní Ameriky, kde se teoreticky mohou dodnes někteří z nich skrývat.

Argentinská ministryně bezpečnosti Patricia Bullrichová pro agenturu AP uvedla, že k některým kusům byly na témže místě nalezeny také originální dobové fotografie. Na nejzajímavější artefakty z nalezené sbírky se můžete podívat v galerii.

K neuvěřitelnému nálezu zavedlo místní policii vyšetřování, související s nálezem uměleckých děl nezákonného původu v galerii v Buenos Aires. Následně se na již konkrétního sběratele zaměřili agenti Interpolu a 8. června ve spolupráci s místní policií u něj provedli domovní prohlídku. Při prohlídce našli skrytý průchod do místnosti za velkou knihovnou, která ukrývala desítky artefaktů.

Sběratel jehož identita nebyla zveřejněna je nyní obviněn z několika závažných trestných činů a podléhá tak federálnímu vyšetřování.

„Neexistuje žádná legální cesta, jak v naší zemi takové artefakty vlastnit. Buď jsou ukradené a nebo se jedná o věrohodné kopie s cílem napodobit originál,“ uvedl pro agenturu AP jeden z vyšetřovatelů.

Policie se stejně jako odborníci domnívá, že artefakty, pokud bude prokázána jejich autentičnost, do Argentiny propašovali vysocí představitelé nacistického Německa, když utíkali před válečnými soudy po skončení druhé světové války.

„Nález tolika kusů nacistických artefaktů by mohl představovat důkaz o přítomnosti vůdců nacistického Německa, kteří sem utíkali před spravedlností,“ uvedl Ariel Cohen, hlavní představitel argentinské židovské komunity.

Fotogalerie
Lukáš Bauer | Magazín PLUS+
Zavřít reklamu