|  BYDLENÍ
so 15. června, svátek má Vít, zítra Zbyněk
Spotřebiče
Kvalitní klimatizace je v letních měsících k nezaplacení 

Moderní klimatizace neslouží jen k ochlazení vzduchu v místnosti. Umí toho daleko víc

14. června 2020 15:15 / Depositphotos
 0   0
V letních měsících, kdy se před horkem neschováme ani ve vlastním obýváku, oceníme více než kdy jindy dobrou klimatizaci. Pořídit si ji znamená hned několik výhod. Kromě ochlazování vzduchu se s ní dá i vytápět nebo čistit vzduch. To vše pomocí jediného tlačítka.

Záleží na vás, jestli dáte přednost nástěnné klimatizaci, anebo mobilní, kterou lze libovolně přenášet z místa na místo. Obyčejně nemá takový výkon jako nástěnná, na druhou stranu je levnější a v mnoha ohledech praktičtější.

Oba typy klimatizace prošly za poslední roky obrovským vývojem. Modely, které byly k dostání před deseti lety, se už s dnešními přístroji nemohou srovnávat. Moderní klimatizace totiž nabízejí celou řadu užitečných funkcí.

Vytápění místnosti

Funkce, kterou oceníte zejména v tzv. přechodovém období, kdy je venku poměrně teplo, ale v domě je stále chladno. Hodí se i pro okamžiky, kdy potřebujete místnost rychle zahřát, než se naplno rozběhne topení. Tento typ vytápění se používá spíše nárazově a nabízí jej už většina klimatizací.

Odvlhčování vzduchu

Zatímco v zimě bojujeme doma obvykle se suchým vzduchem, v horkých dnech to může být naopak. Jestli potřebujete snížit vlhkost v místnosti, která přeje plísním i roztočům, může být moderní klimatizace dobrou volbou.

Čištění a filtrace

Jde o funkci, na které jsou postaveny čističky vzduchu. Moderní klimatizace disponují filtrem, který sbírá ze vzduchu nečistoty. Na rozdíl od starších modelů se jedná o velmi účinný HEPA filtr, který si poradí také s nejrůznějšími pachy nebo kouřem. Ocení jej především alergici.

Časování přístroje

Jestli se nechcete doma pařit v okamžiku, kdy přijdete z práce, stačí si na klimatizaci nastavit přesnou hodinu a požadovanou teplotu. Po příchodu domů můžete rovnou relaxovat v příjemně ochlazené místnosti.

Chytrý spotřebič

Není žádným překvapením, že také vybrané moderní klimatizace se dají napojit na systém chytré domácnosti, díky čemuž se dají ovládat prostřednictvím smartphonu kdykoliv a prakticky odkudkoliv.

Dálkové ovládání

Mít v ruce ovladač nemusí být jen otázkou komfortu, v některých případech je nezbytným doplňkem klimatizace umístěné pod stropem. Často bývá opatřen menším informačním displejem, který zobrazuje funkce i požadovanou teplotu v místnosti. Dále čtěte: Jak a kde nechat přespat návštěvu v malém bytě.

Fotogalerie
Marie Drahá | Magazín PLUS+
Zavřít reklamu