|  BYDLENÍ
út 23. července, svátek má Libor, zítra Kristýna
Exterier
Stará pneumatika ještě stylově poslouží 

Květináč, taburet i houpačka pro děti. Z pneumatik můžete vyrobit stylové doplňky i dekorace

30. května 2020 15:03 / Archiv redakce
 7   0
Je mnoho způsobů, jak si vylepšit zahradu. Pokud patříte k těm, kteří rádi vracejí život starším věcem, nezapomeňte ani na vyřazené pneumatiky. Dají se z nich vyrobit šikovné houpačky a prolézačky pro děti, stejně tak posezení na terasu. Využít je můžete i na záhoně.

Dojíždíte zimní pneumatiky a už přemýšlíte, jak se jich zbavit? Zkuste jim dát druhou šanci. Překvapivě jim to sluší i na zahradě s květinami. Pokud je z jedné strany opatříte dnem a naplníte zeminou, rázem máte praktické květináče, v nichž lze pěstovat bylinky, ale i převislé muškáty. Naskládejte je na sebe ve tvaru pyramidy a vysaďte do nich, co je libo.

S květinami jim to sluší

Z pneumatik si můžete vyrobit i stylové závěsné květináče. Ještě lépe se budou na zahradě vyjímat, pokud je natřete zářivými barvami. Předtím je ale nutné gumy perfektně umýt a odmastit, suché je pak postříkejte akrylovými spreji, které jsou k dostání v nejrůznějších barvách. Stejně dobře zafungují také klasické syntetické barvy.

Když upevníte pneumatiku na pevný řetěz nebo provaz, lehce ji zavěsíte na strom nebo pod pergolu, kde z ní vytvoříte houpačku – a tu děti milují. Z pneumatik se dají vymyslet prolézačky všeho druhu, klidně si z nich vyskládejte chodník až na konec zahrady, který vysypete kamínky. Když je kreativně zrecyklujete, ušetříte za originální zahradní dekorace.

Jezírko i praktické taburetky

Co třeba zahradní jezírko? I to si můžete vyrobit ze staré pneumatiky. Opatřete její vnitřek nepropustnou fólií a vyplňte vodou. Použijte ideálně vyřazenou gumu z traktoru a vyberte odlehlejší místo v zahradě, kde si díky tomu vytvoříte příjemné zátiší.

S pneumatikami se dá stylově kouzlit na sto způsobů. Záleží, zda přijdete na chuť dekorativní studni nebo vyřezávaným dekoracím, jejichž výroba není nijak složitá. Obrovskou inspiraci najdete na internetu. My vám v naší fotogalerii pod článek nabízíme několik krásných nápadů.

Při domácím tvoření nezapomeňte ani na pohodlné posezení, které si jednoduše vytvoříte z lana a překližky. A pochopitelně staré pneumatiky. Praktické taburetky se budou hodit doma i na zahrádce. Pelíšek pro vašeho čtyřnohého mazlíčka vykouzlíte také raz dva. Dále čtěte: Zahradní dekorace vyrobíte i z věcí, které byste jinak vyhodili. Nebudou vás stát ani korunu.

Fotogalerie
Marie Drahá | Magazín PLUS+
Zavřít reklamu