|  BYDLENÍ
so 15. června, svátek má Vít, zítra Zbyněk
Spotřebiče
Skvělý dezert za půl hodinky. Přístroj udělá práci za vás. 

Nemůžete se nabažit zmrzliny? Takto si ji vyrobíte doma během chvilky

17. dubna 2018 12:49 / Pexels
 0   1
Milujete zmrzlinu? Není divu, osvěžující pochoutce odolá s přibývajícími teplými dny málokdo. Zkuste si ji proto udělat i doma. Dobrým pomocníkem může být zmrzlinovač. Na rozdíl od ruční výroby spotřebič ušetří čas a děti budou nadšené.

Výrobník zmrzliny je jednoduché zařízení, jehož obsluhu zvládne doslova každý. Uživíte jej doma, pokud máte děti nebo zkrátka jen rádi mlsáte. Klidně sami, případně jen ve dvou. Podle toho si příslušný spotřebič také vyberete.

Pro dva lidi, nebo velkou rodinu?

První věc, která stojí za zvážení, je přístroj s kompresorem, nebo bez něj. Pokud vás baví dělat zmrzlinu ve velkém, pro početnou rodinu nebo například i pro sousedy, jděte do kompresoru. Takový zmrzlinovač bývá už na profesionální úrovni. Stojí však v řádech tisíců korun. Pro domácí výrobu na nedělní odpoledne naopak bohatě postačí druhá varianta. Vyjde totiž podstatně levněji. Jak připravit dokonalé studené mísy jsme psali zde.

Hlavní rozdíl spočívá v tom, že nádobu zmrzlinovače bez kompresoru je nutné předem dobře namrazit, než v ní začnete s přípravou samotné pochoutky. Potom už je ale proces rychlý. Do půl hodinky máte zmrzlinu na stole. Zato přístroj s kompresorem je větší, méně skladný, není však jeho nádobu potřeba předem mrazit. Na druhou stranu zvládne připravit bez potíží zmrzlinu pro větší množství lidí.

Vychytávky: časovač i automatické chlazení

Na co je třeba se dívat při výběru zmrzlinovače? Zajímat vás bude objem mísy a také příkon, který určuje, jak rychle budete schopni zmrzlinu připravit. Přístroje se dají většinou ovládat manuálně či automaticky. Každý dává přednost něčemu jinému. Dalšími vychytávkami jsou časovač, automatické chlazení nebo indikátory o aktuálním stavu výroby zmrzliny. K častému příslušenství patří servírovací lžíce nebo odměrky.

Náš tip:

Pamatujte, že zmrzlinu vyrobí i ten levnější přístroj. Jen pozor na nekvalitní plastové metlice. Déle vydrží nerezové.

Fotogalerie
Marie Drahá | Magazín PLUS+
Zavřít reklamu