|  ZPRÁVY
pá 24. května, svátek má Jana, zítra Viola
Domácí
Telefonisté už nebudou moci lidem volat jen tak 

Vyhledávané brigády v ohrožení. O práci přijde tisíce lidí

26. září 2021 10:12 / Depositphotos
 0   0
Poslanecká sněmovna definitivně schválila transpoziční novelu o elektronických komunikacích. Novela, která nyní čeká na prezidentův podpis, zpřísňuje pravidla marketingových volání. Měla by vstoupit v platnost už letos v prosinci.

Šest měsíců poté, tedy od začátku května příštího roku, tedy nebudou smět být aktivním telemarketingem obtěžováni všichni ti, kteří s tím do té doby nevysloví souhlas.

Pokud lidé budou chtít, aby jim telemarketingoví operátoři volali, budou s tím muset explicitně souhlasit, nahlášením ve veřejném účastnickém seznamu. Novela totiž zavádí automatický předpoklad nesouhlasu s přijímáním telemarketingových hovorů. Pouze ti, kteří vyjádří svůj souhlas, budou po vstupu novely v platnost a uplynutím půlroční lhůty moci být příjemci telemarketingových hovorů.

Novela tedy dramaticky omezuje záběr a využitelnost aktivního telemarketingového obvolávání. To je stále rozšířeným způsobem oslovování potenciální klientely, ze strany firem z nejrůznějších segmentů, včetně finančního nebo energetického.

Aktivní telemarketing je zdrojem přivýdělku pro tisíce a tisíce brigádníků. Dlouhodobě patří pozice telefonisty či telefonistky mezi nejvyhledávanější brigády. Jde totiž o práci, k níž není potřeba přílišné kvalifikace, přičemž operátoři zároveň pracují „v teple“ call centra. Jestliže navíc disponují obchodním talentem, mohou si díky bonusům vydělat až 200 korun za hodinu. To už je solidní, výrazně nadprůměrný brigádnický výdělek.

Od příštího roku ale telefonních operátorů výrazně ubude. Praktické znemožnění aktivního telemarketingu připraví o práci tisíce brigádníků. Pracujete ve správném oboru? Které profese jsou na tom nejlépe a komu se nejhůře hledá práce.

Zdroj: peníze.cz.

Ilona Cílková | Magazín PLUS+
Zavřít reklamu