|  ZPRÁVY
po 20. května, svátek má Zbyšek, zítra Monika
Domácí
Církev mediálně lynčují marxisté, maoisté a anarchisté, bouří se Duka 

Probíhá barbarský převrat v naší civilizaci, varuje kardinál Duka

11. září 2021 09:01 / Depositphotos
 0   0
V celosvětové společnosti probíhá barbarský a netolerantní zápas o převrat v naší civilizaci, uvedl v pátek na Mezinárodním eucharistickém kongresu v Budapešti kardinál Dominik Duka s tím, že ideje marxismu, maoismu a anarchismu ohrožují základní principy křesťanství.

„Základní principy, které vyrůstají z kolébky lidské kultury na křižovatce Afriky, Asie a Evropy, v rodišti Ježíše Krista, jsou odmítány a nahrazovány hodnotami, které jsou v převleku idejemi marxismu, maoismu, anarchismu. Ideologiemi, které popírají jakoukoliv pravdu," bouří se Duka.

Podle něj se to dotýká i římskokatolické víry, již označil za Pravdu s velkým P, která prý čelí zlovolným ideologiím. „Často používají i ‚archaický způsob boje‘ – zbraně a demagogii, ale i moderní mediální lynč. Tyto ďábelské zbraně podle jejich představ nerelativizují veškerou pravdu a mnozí se obávají, že tyto zbraně jsou nepřemožitelné," pokračuje český kardinál. „Křesťané žijící ve společnosti, kde panuje diktatura relativismu, tak mohou se zdviženou hlavou, pokojně a s odvahou, láskou a mírností, podle Kristova příkladu svědčit před světem o pravdě," myslí si.

„Skutečnost vždy odhalí všechny náhražky a napodobeniny. Připomenu slova, která nás spojila v našem zápase i vítězství v roce 1989: 'Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí'," dodal.

Kardinál také narazil na koronavirovou pandemii, když zmínil, že šíření viru znemožnilo všem nejen pořádat náboženské oslavy, ale také se běžně setkávat a být součástí nějakého společenství. 

Duka se svým projevem vystoupil na kongresu v pátek. Ještě před přednáškou udělil zlatou Svatovojtěšskou medaili Arcibiskupství pražského Charlesi Maungovi Boovi za boj o svobodu církve a základní lidská práva. Odlišné názory na koronavirus vadí. Je to jako za normalizace, říká senátor Žaloudík.

Zdroj: dominikduka.

Fotogalerie
Ilona Cílková | Magazín PLUS+
Zavřít reklamu