|  TECHNIKA
so 27. listopadu, svátek má Xenie, zítra René
Auto-moto
Pro malosériový vůz byla speciálně navržena i sada kožených zavazadel Exclusive Series 

Porsche představilo nejvýkonnější 911 Turbo S Exclusive Series. Vyrobí pouze 500 vozů!

19. června 2017 10:02 / Porsche
 0   0
Nová speciální edice 911 Turbo S Exclusive Series bude dodávána v karosářské variantě kupé a poskytne o 27 koní vyšší výkon než běžné Turbo S. Objem výroby pro celý svět je však omezen na 500 vozů.

Minulý týden představila automobilka Porsche svůj nejvýkonnější malosériový model 911 Turbo S Exclusive Series, kterého plánuje vyrobit pouhých 500 kusů. Omezená série se chlubí větším výkonem a především velkou dávkou extravagance.

Limitovaná série Porsche 911 Turbo S Exclusive Series se odlišuje od standardního modelu 911 Turbo S nejen o 27 k vyšším výkonem, ale také jedinečným designem. Při jeho výrobě byly použity ušlechtilejší materiály a řada extravagantních detailů.

Malosériovou devětsetjedenáctku bude pohánět známý šestiválcový „boxer“ 3,8 litru se dvěma turbodmychadly o výkonu 446 kW (607 k) a 750 N.m točivého momentu, který bude k dispozici v rozsahu od 2250 do 4000 otáček.

Porsche 911 Turbo S Exclusive Series díky tomu zrychlí z 0 na 100 km/h za 2,9 sekundy a hranici 200 km/h pokoří za 9,6 sekundy. Sportovní vůz dosahuje nejvyšší rychlosti 330 km/h, přičemž spotřeba paliva se od standardního modelu nijak neliší a v kombinovaném režimu činí 9,1 l/100 km.

Limitovaná edice Porsche 911 Turbo S dostala také nová černě lakovaná 20“ kola s centrální maticí ve zlatožluté metalické barvě, jejichž povrch je upraven novou laserovou technologií.

Při výrobě bylo použito mnoho dílů z uhlíkového kompozitu a vůz dostal exkluzivní metalický lak ve zlatožlutém odstínu. Z kompozitu, vyztuženého uhlíkovými vlákny, jsou vyrobeny například přední kapota, střecha a boční prahy.

Pro tuto sérii byla speciálně vyrobena také sada kožených zavazadel Exclusive Series, které jsou optimálně přizpůsobeny zavazadlovému prostoru vozu.

Z velké části ruční výrobu tohoto vybroušeného sportovního vozu bude mít na starosti nová divize Porsche Exclusive v areálu hlavního výrobního závodu v Zuffenhausenu, která se specializuje na individuální přání zákazníků a zodpovídá také za realizaci limitovaných malých sérií. 

Porsche 911 Turbo S Exclusive Series začíná v Německu na ceně 259 992 EUR a prodej byl zahájen 8. června. Cena vozu pro český trh bude stanovena v nejbližších dnech.

Fotogalerie
Lukáš Bauer | Magazín PLUS+
Zavřít reklamu