|  BYDLENÍ
pá 14. června, svátek má Roland, zítra Vít
Exterier
Zabránit cizím kočkám vstupu na pozemek je někdy nemožné 

Jak vyhnat cizí kočky z vlastního pozemku

19. června 2020 09:22 / Pixabay
 593   318
Potulující se kočky nevidí na vlastním pozemku nikdo rád. Rozhrabují hlínu, ničí úrodu i rostlinky, často také zahradní bazény. Nejlepším způsobem, jak je z okolí domu vyhnat, je pořídit si psa. Pokud s ním nepočítáte, zkuste vyzkoušet jednu z následujících metod.

Majitelé koček jsou si vědomi toho, jakou neplechu dokážou tato zvířecí stvoření na zahradě způsobit. Ten, kdo kočky nemiluje a ani po nich netouží, však o žádné škody nestojí. Především na vesnicích bývá boj s cizími kočkami nekonečný. Příčinou vášnivých debat bývají neoplocené pozemky i nezodpovědní majitelé, s nimiž se domluvit, je někdy takřka nemožné.

Ubližovat zvířatům je ze zákona trestné. Jestli se přesto nehodláte s cizími kočkami poblíž vlastního domu smířit, dejte přednost neagresivním metodám, které mohou být stejně účinné. Jednoduše vsaďte na to, co kočkám vadí.

Kýbl s vodou

Kočky nesnášejí vodu. Pokud vám vadí, že se zatoulaná míca pravidelně vyskytuje poblíž bazénu nebo záhonku se zeleninou, počíhejte si na ni poblíž s kýblem plným vody. Vylijte jí vodu na hlavu a věřte, že si to zapamatuje. Pravděpodobně na stejné místo přestane chodit.

Stará CD a alobal

Ani kovové obaly nebo blýskavé povrchy nemají kočky příliš v lásce. Pokud pověsíte starší CD podél terasy, je velká pravděpodobnost, že se jí kočky obloukem vyhnou. Do záhonků zkuste umístit několik proužků alobalu.

Stonky s trny

Ani růže s trny nepředstavují pro kočky žádné lákadlo. Když je lehce prostříháte nebo si přinesete z lesa výhonky divokých růží a zkusmo je umístíte mezi zeleninové záhonky, kočky se od nich budou držet dál, aby se nepopíchaly. Hrabání lze zamezit také pokrytím záhonu sítí nebo textilií.

Citrusové vůně

Nezvané hosty můžete z okolí domu odlákat také určitými druhy rostlin. Citronová tráva nebo eukalyptus kočkám rozhodně nevoní. Dál se budou držet i v případě, že na některá místa pohodíte slupky z citronů nebo pomerančů, které se časem rozpadnou. Půdu nebo substrát v květináči zkuste rovněž posypat aromatickým hřebíčkem, případně do něj zapíchat špejle.

Ostré koření

Vsadit můžete také na ostrá koření, mezi která patří maďarská paprika, chilli či kajenský pepř. Kočka je už předem ucítí a buď se bude preventivně držet dál, nebo se už na stejné místo nevrátí. Dále čtěte: Užitečné tipy, jak využít jedlou sodu na zahradě. Dokáže zázraky.

Fotogalerie
Marie Drahá | Magazín PLUS+
Zavřít reklamu