|  STYL
út 9. srpna, svátek má Roman, zítra Vavřinec
Zdraví
Obyčejná brambora? Ani náhodou! 

Pokud víte jak na to, může obyčejná syrová brambora léčit

06. ledna 2019 12:28 / Shutterstock
 0   0
Věděli jste o tom, že v rozumné míře lze použít syrové brambory jako lék? Brambory mohou být sice nebezpečné, ale pouze pokud jsou zelené nebo naklíčené. Takové bychom jíst neměli ani vařené, tím spíš ne syrové.

Problémem je toxický solanin, který může vyvolat pocity na zvracení či ztrátu rovnováhy. Pokud bychom chtěli syrových brambor konzumovat větší množství, patrně by se dostavily různé křeče způsobené nadýmáním. Syrová brambora totiž obsahuje takové škroby, které naše tělo jen obtížně tráví. Prochází tedy trávicím traktem, kvasí a způsobuje plynatost, která může způsobit značné zdravotní komplikace.

Jak využít šťávu z brambor?

  • Šťávu ze dvou syrových brambor v kombinaci se dvěma dcl vlažné vody a lžící lněného semínka lze využít jako přírodní projímadlo.
  • Šťáva z brambor se dá použít na snížení krevního tlaku. Funguje tak díky vysokému obsahu draslíku. Pozor si musí dát ti, kdo trpí opačným problémem. Kdo může draslík, pije dvakrát denně 1 dcl nejméně po dobu šesti týdnů.
  • Při silném nechutenství si lze pomoci šťávou ze zhruba půl kilogramu brambor každý den. Šťávu při těchto problémech pijeme asi dva až čtyři týdny.

  • Lidé, kteří mají problémy se zánětem střev a žaludečními vředy, by měli zbystřit a začít používat šťávu z brambor.
  • Hodí se i při hemeroidech. Pijeme třikrát denně 1 dcl šťávy po dobu tří týdnů.
  • Obecně lze šťávu použít i na překyselený žaludek a předcházet tak vzniku vředů. V jiném článku jsme psali o zdraví prospěšné šťávě ze zelí.

Proti únavě

Pokud bramboru nakrájíme a necháme přes noc louhovat ve vodě, získáme nápoj, který umí pomoci zahnat únavu. 

Na ekzémy a akné

Nastrouhané brambory se hodí jako obklad na různé ekzémy, akné a konečně také jako hydratující pleťová maska. Necháváme působit zhruba 25 minut. Brambora je účinná i při popáleninách. Pro léčebné účely bychom měli postup opakovat alespoň třikrát týdně.

Fotogalerie
Monika Moorová | Magazín PLUS+
Zavřít reklamu