|  BYDLENÍ
ne 25. září, svátek má Zlata, zítra Andrea
Interier
Vestavěná vinotéka umí být stejně nenápadná jako myčka  

Potrpíte si na dobré víno? Pak by vám doma neměla chybět stylová domácí vinotéka

09. července 2018 15:47 / Shutterstock
 0   0
Oblíbený nápoj udrží ve stálé teplotě, požadované vlhkosti a mimo světlo. Navíc je stylová. Zvolit můžete vestavnou i samostatně stojící. A pokud si pořídíte uzamykatelná dvířka, nikdo se k vašim zásobám jen tak nedostane. Řeč je o domácí vinotéce.

Vinotéky se vyrábějí různých velikostí i designu a často se instalují do kuchyní, obývacích pokojů a společných prostor. Vhodné je zvolit takovou, které zapadá do vašeho interiéru a respektuje prostor, jenž máte k dispozici. V úvahu je přitom nutné brát také možnost odvodu tepla ze zadní části lednice.

Větší nemusí znamenat dražší

Co by vás dál mělo zajímat při výběru? Pochopitelně kapacita. Pokud si láhev dopřejete čas od času a netoužíte tvořit velké zásoby, stačí vám vinotéka, do které se vleze do dvacítky lahví. Bez obav v ní uskladníte kvalitní archivy i dárky od přátel. Pořídit si však můžete chladničku pro třicet lahví, ale koneckonců i dvě stě. Větší vinotéka přitom nemusí nutně znamenat větší spotřebu. V závislosti na tom, kde bude stát, by vás měla zajímat také její hmotnost.

Praktičtější bývají aspoň dvě zóny

Pijete převážně bílé, růžové, nebo červené? V závislosti na tom zvažte, jestli bude pro vás dostačující lednice s jednou zónou nebo dvěma a více. Většina milovníků vína volí kombinovanou variantu, jejíž samozřejmostí je oddělené ovládání teplot v jednotlivých zónách. Už jen kvůli návštěvám, jejichž preference se často liší. Čtyři chyby, kterých se dopouštějí mnozí milovníci vína, najdete zde.

Kompresor je dražší, ale výhodnější

Způsoby chlazení jsou v zásadě dvojí: buď se přikloníte k termoelektrickému článku, nebo kompresoru. První jmenovaný je ekologičtější, méně hlučný, ale má nižší výkon a vyšší spotřebu. Kompresor je naopak v prvopočátku dražší, ale spotřeba je nízká. Navíc se může pyšnit vysokým chladicím výkonem.

Fotogalerie
Marie Drahá | Magazín PLUS+
Zavřít reklamu