|  BYDLENÍ
čt 23. května, svátek má Vladimír, zítra Jana
Spotřebiče
Mezi meteostanicemi je velký výběr 

Meteostanice se doma hodí. Jakou ale vybrat? Dělí se na dva základní druhy

15. ledna 2022 09:04 / Depositphotos
 0   0
Meteostanice patří mnohde už ke standardní výbavě domácností. Umí totiž nejen ukázat, kolik stupňů Celsia je zrovna venku a jak se tedy máte obléknout, ale celkem spolehlivě dokáže předpovědět počasí.

Meteostanice se hodí vždy a v letošní zimě obzvlášť, když mrazivé dny střídá oteplení stále dokola. Jakou meteostanici tedy potřebujeme?

Jak meteostanice předpovídá počasí

Než si začnete vybírat mezi levnějšími a dražšími modely meteostanice, je dobré vědět, že meteostanice dokáží obvykle předpovědět počasí na nejbližší hodiny, nejdéle však cca na 12 hodin. A přesnost takové předpovědi se pohybuje okolo 75 procent.

Meteostanice se dělí na dva základní druhy

Těmi základními druhy jsou drátové a bezdrátové meteostanice. Ty drátové mají několikametrovou sondu, která snímá venkovní teplotu, zatímco samotná meteostanice je umístěna uvnitř. I tato stanice tedy měří venkovní a vnitřní teplotu.

Bezdrátová meteostanice žádné dráty nemá a ven umístíte pouze čidlo. Existují také meteostanice s více čidly, takže jimi můžete měřit jak venkovní teplotu, tak například teplotu v různých částech domu. Čidla ale mají určitý dosah, o čemž se raději informujte již před nákupem meteostanice.

Stanice mají většinou již standardně další funkce, například budík, záznam minimální a maximální teploty, teplotní výstrahu, trend tlaku a teploty, barometr nebo fáze měsíce.

Nejnovější meteostanice jsou už také dotykové, ale samozřejmě za tento poslední technologický výstřelek si připlatíte. Existují také meteostanice s trvalým podsvícením, tedy displej je čitelný i ve tmě, u levnějších modelů si musíte displej ve tmě rozstvítit pomocí tlačítka.

Pokud je ale vaší primární motivací pro pořízení meteostanice především sledování aktuálních teplot, pak za slušnou meteostanici nezaplatíte víc, jak několik stokorun. Existují ale také smart meteostanice, jejichž cena se už pohybuje v řádu několika tisíc korun. Dále čtěte: Domácí pekárna připraví nejen křupavý chléb. Upečete v ní prakticky všechno a obsluha je velmi snadná.

Zdroj: Skyview, This Old House.

Fotogalerie
Mirka Malá | Magazín PLUS+
Zavřít reklamu