|  TECHNIKA
po 20. května, svátek má Zbyšek, zítra Monika
Věda a technika
Odlesňování v Austrálii vyhání koaly na předměstí 

Rodina v Austrálii našla na svém vánočním stromku mladou koalu

12. prosince 2020 16:45 / Angelo Giordano/Pixabay
 0   0
Rodina z Austrálie má opravdu překvapivé Vánoce. Jejich umělý vánoční stromeček si oblíbila mladá koala. Šokovaným příslušníkům rodiny to nejprve nikdo nechtěl věřit. Roztomilé zvířátko už ale zase vesele leze po skutečných stromech.

Příběh se stal v jižní Austrálii rodině McCormicksových. Když přišli domů, nejprve je překvapil nepořádek v obývacím pokoji. Pak přišel šok. V korunách plastového stromečku se usadila mladá koala.

Živý plyšák

„Myslela jsem si, že jedno z mých dětí tam dalo plyšovou hračku, ale ne, bylo to živé,“ řekla pro The Guardian paní McCormicksová. Není se čemu divit. Koaly na první pohled jako plyšáci skutečně vypadají. Koala se údajně pokusila utrhnout pár plastových listů, než si uvědomila, že je to chyba. Pak tam prostě… byla.

Rodina kontaktovala organizaci pro záchranu koal Adelaide and Hills Koala Rescue. Operátorka si nejprve myslela, že jde o nějaký žert. Mysleli si to i příbuzní rodiny, kteří videa s nečekaným hostem zhlédli na sociální síti TikTok.

Vyhání je odlesňování

McCormicksovi udělali správně, když na odchyt zavolali odborníky. Koaly totiž vypadají nevinně, pokud se však cítí v ohrožení, dovedou být agresivní. Mají dlouhé drápy a ostré zuby, a tak hrozí zranění.

Když přijeli specialisté, koalu opatrně dostali z plastového stromku. Potvrdili, že je zdravá a vypustili ji na skutečné stromy, což je přirozené prostředí těchto zvířat.

Koaly se stále častěji zatoulávají na australská předměstí. A to je špatná zpráva. Děje se tak kvůli odlesňování. V Austrálii je jedním z nejhorších na světě. Nejen koaly tak přicházejí o svá přirozená stanoviště a zdroje. Zvířata zároveň migrují kvůli rostoucím teplotám. Koaly patří mezi ohrožené druhy. Psali jsme také:

Fotogalerie
Anna Novotná | Magazín PLUS+
Zavřít reklamu