|  STYL
po 22. července, svátek má Magdaléna, zítra Libor
Zdraví
Kostival lékařský je léčivá rostlina z čeledi brutnákovitých 

Trápí vás zubní kámen? Zkuste trik našich babiček a budete mít po problému

20. června 2018 11:55 / Internet
 6   0
Příznivci alternativní medicíny prohlašují, že se zubním kazem není třeba hned běžet do ambulance. Pokud vás trápí malý kaz, na jeho regeneraci budete potřebovat skořápky z bio vajec a kořen kostivalu lékařského.

I malý zubní kaz tak můžete vyléčit i bez návštěvy odborníka. Nevěříte? Zní to neuvěřitelně, ale skutečně to funguje. Trápí vás zkažené zuby? Na vině může být zdánlivě nesouvisející onemocnění. Více se dozvíte zde.

Skořepiny vajíčka v sobě skrývají množství minerálů jako uhličitan vápenatý a hořečnatý, oxidy křemičitý, hlinitý, fosforečný, dusíkaté látky a bílkoviny. Obsahují prvky jako jód, železo, měď, zinek, kobalt, mangan a hlavně vápník, který je základní stavební materiál k regeneraci zubů. Kořen kostivalu lékařského zase vyniká tím, že urychluje mimo jiné růst zubů.

Skořápky od vajec

Stačí rozmixovat skořápku z jednoho bio vejce s jinými ingrediencemi jako součástí smoothie nápoje. Například banán je nejlepším ovocem, v kombinaci se skořápkou tvoří ideální pár! Banán totiž udrží částečky skořápky v nápoji, čímž neklesnou na dno. Nezapomeňte vejce před mixováním 5 minut povařit, tak se zbavíte případných patogenů. Nápoj pijte ve večerních hodinách, právě tehdy tělo nejlépe zpracovává vápník.

Kořen kostivalu 

Dalším účinným pomocníkem je čerstvý nebo sušený kořen kostivalu. Sušený kořen povařte 10 minut, následně vezměte menší množství a rozmixujte s pár lžícemi vody. Výsledkem je tekutina, kterou byste měli kloktat zhruba 20 minut. Účinky se dostaví již po několika dnech. Počítejte však s tím, že kaz se vám může uzdravit po 1 až 2 měsících, tak dlouho by tedy měla vaše zubní kůra trvat. Bolí vás zuby? Přečtěte si, jak si ulevíte od bolesti během chvilky.

Ale pozor. Trápí-li vás větší kaz, je dobré navštívit zubního lékaře. Jen ten odhadne, jak závažný je problém.

Fotogalerie
Monika Moorová | Magazín PLUS+
Zavřít reklamu