|  STYL
po 22. července, svátek má Magdaléna, zítra Libor
Ostatní
Nesnídejte bez toho, abyste vypili alespoň deci vody 

Tyto činnosti jsou pro naše zdraví vyloženě škodlivé. A dělá je skoro každý

11. června 2018 12:18 / Shutterstock
 0   0
Nesnesete kolem sebe špínu a ostatním svojí přehnanou péčí a čistotou lezete na nervy? Víte, že některé činnosti jsou pro naše zdraví vyloženě škodlivé? Na co byste měli rychle v každodenním životě zapomenout? Dozvíte se v našem článku.

K největším nešvarům, které našemu zdraví neprospívají, patří následující činnosti.

Odpočívání po jídle

Najíst se a pak si dát "šlofíka", je špatně. Právě tím si člověk zakládá na pozdější tukové polštáře. Pohyb po jídle nemusí být přitom nijak náročný, ale padnout do postele, je opravdu to nejhorší. Ideální je malá procházka. Víte, kdy nám může spánek škodit? Více jsme psali zde.

Používání velkého množství kosmetiky

Člověk by si měl vystačit s obyčejným mýdlem, sprchovým gelem, jedním krémem, zubní pastou a šamponem. Zbytek je velmi dobrý byznys kosmetického průmyslu. S maskami, balzámy, peelingem a dalšími prostředky to nepřehánějte. Kůže musí především dýchat.

Nesprávné dýchání

Jako děti jsme zcela přirozeně uměli dýchat správně, tedy hluboce a do břicha. Pak se ale tato schopnost vytratila. Dech se zkrátil a je mělký, jen do hrudníku. Stačí se ale na dech zaměřit pět minut denně. Položte si ruku na břicho a sledujte nádechy. Mělo by jich být maximálně 20 za minutu.

Denní čištění uší

Časté čištění uší podporuje tvorbu mazu. V tomto případě platí totéž pravidlo jako s denním mytím vlasů a jejich maštěním. Pokud máte nepříjemný pocit špinavých uší, jde opravdu jen o pocit. Ve skutečnosti je stačí otřít dvakrát, třikrát do týdne. Strkáním tyčinky dovnitř ucha si navíc člověk může poškodit bubínek a způsobit si zánět. Hloubkové čištění uší přenechejte lékařům.

Snídaně bez předchozího nápoje

Během noci se v žaludku a trávicím traktu nahromadí různé bakterie. Ty je třeba ráno vyplavit a připravit tělo na příjem jídla. Vždy byste měli mít připravený pohár odstáté vody nebo čerstvě uvařeného bylinkového čaje. Nesnídejte bez toho, abyste vypili alespoň deci vody. Budete překvapeni, co se s vaším tělem udělá jedna sklenka vody vypitá ihned po probuzení. Do nápojů se ovšem nepočítá káva, která prázdný žaludek spíš podráždí.

Fotogalerie
Monika Moorová | Magazín PLUS+
Zavřít reklamu