|  STYL
so 28. září, svátek má Václav - Den české státnosti, zítra Michal
Ostatní
Ani vaše oblíbená rtěnka nevydrží věčně 

Neznáte přesnou záruční lhůtu? Pak se těchto věcí urychleně zbavte

13. července 2017 12:05 / Shutterstock
 0   0
Přiznejme se, kolik z nás tráví dlouhé minuty hledáním a přehrabáváním, než najdeme to, co potřebujeme. Kolik prostoru nám v kuchyni zabírají věci, které již měly dávno letět do koše či kontejneru? Hodně.

Záruční doba mnoha produktů totiž nebývá jasně uvedena nebo zapomeneme na den otevření. Zbavte se spolu s námi zbytečností a oživte vaši domácnost.

Léky

Kolikrát za rok kontrolujete své lékárničky? První věc, kterou byste měli kontrolovat opravdu pravidelně, jsou právě léky. Užíváním léků, které jsou již dávno po záruce, riskujete své zdraví a stejně tak i zdraví své rodiny. Staré léky bychom měli ideálně vrátit do lékárny, kde je zlikvidují.

Koření

V obchodě stojí sáček koření pár korun a my kupujeme, hromadíme, skladujeme a pak máme spíž plnou nepoužitelného koření. Přitom sbírka koření nemusí být velká. Naučte se kombinovat.

Drahá kosmetika po záruce

Koupíte si drahou kosmetiku nebo parfém a tak dlouho si ho šetříte, až vám projde záruční lhůta? Skladujete drahý krém s potěšením, že jste si dopřáli luxus pro naši pleť? Neuvědomujete si, že už ho stejně nikdy nepoužijete. Prošlý parfém zdaleka nevoní jak by měl a krém by vám mohl způsobit problémy s pletí.

Rtěnky

Pravidlo o parfémech platí dvojnásobně u dekorativní kosmetiky. Málokterá žena (kromě vizážistek) použije některý z mnoha odstínů více než 10krát měsíčně. Patříte-li mezi sběratelky odstínů, je nutné jednou za čas vaši sbírku vytřídit. Nechcete přece riskovat alergickou reakci nebo infekci. Nezapomeňte i na řasenky. Aplikace staré řasenky může vašim očím způsobit nemalé problémy.

Houba a kartáček na zuby

Jak často měníte třeba houbu na mytí? Ta by se měla podle odborníků měnit každé tři měsíce. Jinak si tam začneme pěstovat pěknou sbírku bakterií a plísní. To samé platí o kartáčku na zuby. Opotřebovaný kartáček ztrácí rychle účinnost a v některých případech může způsobit více škody než užitku.

Recyklujte

Při každém nákupu v obchodě odcházejí lidé po celém světě s miliony a miliony plastových tašek denně. Kde však končí? Mnozí z nás si je uchováváme pro případ potřeby do budoucna. Na co nám však je tolik tašek zmačkaných a zastrčených po šuplících či skříňkách? Raději šetřeme životní prostředí a recyklujme.

Fotogalerie
Monika Moorová | Magazín PLUS+
Zavřít reklamu