Slanina jako lék. Využijte léčivé účinky oblíbené mastné pochoutky ve svůj prospěch
Je výborná, ale samozřejmě škodlivá, když se s ní budete cpát každý den ve velkém množství. Víte ale, že slaninu můžete využít ve svůj prospěch, pokud ji umíte správně použít? Na světlo světa se vynořují další prospěšné účinky slaniny, které změní váš názor na oblíbenou pochoutku.
Slanina je bohatá na vitamíny
Slanina obsahuje řadu důležitých vitaminů. Výrazný je obsah vitaminu B, který je důležitý pro nás imunitní systém a celkový zdravotní stav. Slanina obsahuje 65% doporučené denní dávky vitaminu B1, 47% vitaminu B3, 38% vitaminu B12 a 36% zinku. Takže zapomeňte na multivitaminy a vrhněte se na slaninu.
Slanina a klouby
Nakrájejte slaninu na dlouhé plátky. Oviňte plátkem postižený kloub a následně ovažte obvazem. Nechte působit celou noc. Léčbu opakujte sedm nocí. Uleví se vám. Pozor, pokud jsou bolesti revmatického původu, namočte slaninu do francovky nebo do octa po dobu alespoň 6 hodin a pak použijte.
Na tvrdé a popraskané paty
Připravte si citron a slaninu. Citron překrojte po délce a vydlabejte dužinu. Zbylou kůru vystelte tenkými plátky slaniny, přitlačte na paty a navlékněte na noc staré tlusté ponožky.
Slanina je výborná i jako lék
Ovšem pozor na denní dávku, která by měla být kolem 20 gramů. Toto množství slaniny byste měli konzumovat pravidelně ráno po jídle nebo večer před spaním. V této dávce se totiž nachází arachidonová kyselina (nenasycená mastná kyselina), která brání rozvoji aterosklerózy a normalizuje metabolismus cholesterolu v těle. Díky tomu se cholesterol neusazuje na stěnách cév a vylučuje se z těla ven stolicí. To docílíte jen malým kouskem kvalitní slaniny denně!
Je výborná na srdce i mozek
Slanina příznivě ovlivňuje srdce díky obsahu omega-3 mastných kyselin. Také v ní najdeme cholin, což je látka, která chrání mozek před poškozením a chorobami. Pokud ji tedy budeme konzumovat s rozumem, pak slanina pomáhá léčit srdce i další orgány.
Je skvělá na kocovinu
Slanina pomůže i po velkém večírku. Nic nevyléčí kocovinu lépe, než mastná slanina a šálek kávy. Psali jsme také: Zařaďte do svého jídelníčku nutriční bombu, na kterou nedaly dopustit už naše babičky.