|  HOBBY
ne 19. května, svátek má Ivo, zítra Zbyšek
Mazlíčci
Pejsky je třeba od vířivek držet co nejdál 

Pejska do vířivky rozhodně neberte. Může mu to i vážně ublížit

04. července 2021 13:19 / Pixabay
 0   0
Horké letní dny či večery tráví hodně lidí na zahradě či na terase ve vířivce. Pokud máte doma psa, možná na vás dělá smutné oči a chce si vodu užívat s vámi. Rozhodně ale nepodlehněte pokušení, pes do vířivky v žádném případě nepatří. Můžete mu tím i vážně ublížit.

Důvodů, proč pes do vířivky nepatří, je hned několik. Seznamte se s nimi.

Hrozí přehřátí

Ve vířivce je teplá voda, která může v lidech vyvolat pocení. Psi se však nepotí. Když jim je horko, vypláznou jazyk a zrychleně dýchají. Pokud byste psa do vířivky pustili, hrozilo by mu přehřátí, které může skončit i závažnými zdravotními komplikacemi. 

Pozor na alergické reakce

Chemie, kterou používáte ve vířivce, může mít negativní účinky na kůži domácích mazlíčků. V lepším případě může citlivá zvířata svědit kůže. Pokud se jim však dostane chlorovaná voda do očí, mohu je i bolestivě pálit či štípat.

Voda se rychleji zkazí

Každý se snaží ve vířivce udržet co nejdéle čistou vodu. Pokud by se v ní koupal pes, byla by za chvíli plná jeho chlupů. A to by výrazně ovlivnilo kvalitu vody. Srst obsahuje celou řadu bakterií, které zapříčiní, že se voda rychle zkazí.

Chlupy zanesou filtry

Nejenže psí chlupy zkazí vodu, ale také snadno zanesou filtry ve vířivce. Budete pak muset vyvinout větší úsilí nejen při údržbě vody, ale i při čištění filtrů.

Jak psa bezpečně ochladit

Pokud nechcete svého pejska ochudit o požitek z koupání, zvolte raději bezpečnější způsob. Možností je hned několik.

  • Napusťte mu nějaký malý psí bazének vedle vířivky, kde bude mít čistou vodu z hadice, ve které se může vycachtat.
  • Chcete-li, aby si zaplaval, vezměte ho raději k řece nebo k rybníku, určitě vám za to upřímně poděkuje. Jen dejte pozor, aby si z koupání neodnesl váš čtyřnohý kamarád zánět v uchu, o kterém jsme pali zde
  • K ochlazení pejska vám poslouží i běžná zahradní hadice. Vždy ale dejte pozor na šokové zhlazení. Namočte psovi nejprve prstní polštářky vlažnou nebo studenou (ne ledovou) vodou, pak celé tlapky až po třísla a hrudník. Lehce můžete namočit i hlavu. Záda a velké svaly nechejte suché, abyste svému chlupáčovi nezpůsobili křeče.

Zdroj info: www.preventivevet.com, bullfrogspas.com, www.hanscraft.cz.

Fotogalerie
Helena Malá | Magazín PLUS+
Zavřít reklamu