|  HOBBY
ne 25. září, svátek má Zlata, zítra Andrea
Mazlíčci
Každý pejsek ve spánku upřednostňuje jinou polohu 

Sledujte, v jaké poloze váš pes spí. Prozradí to o něm zajímavosti, o kterých jste možná neměli tušení

24. července 2020 07:48 / Depositphotos
 41   11
Pokud máte doma psího mazlíčka a rádi byste se o něm dozvěděli nějakou zajímavost, sledujte, v jaké poloze spí. Možná budete překvapeni, co vše to o něm vypovídá.

Právě podle spacích zvyklostí vašeho čtyřnohého chlupáče můžete odhalit mnoho o jeho zdraví i osobnosti. Tak jako můžete podle spací polohy hodně zjistit o člověku, můžete hodně zjistit i o pejskovi. 

Stočený do klubíčka

Je to nejčastější poloha a je často pozorována v tlupách divokých psů nebo vlků. Když je váš pes stočen do klubíčka, má schované packy a ocas je stočen směrem k obličeji. Zvíře si tímto způsobem chrání životně důležité orgány a v případě potřeby se dokáže velmi rychle postavit na nohy. Navíc si díky této poloze hromadí tělesné teplo. Je to nejméně zranitelná pozice a  také si v ní nejméně odpočine, takže jestli váš pes spí takto, nejspíš má dojem, že vás musí chránit.

Na boku

Toto je mnohem zranitelnější pozice, protože jsou životně důležité orgány odhaleny. Pes se cítí velmi bezpečně a pohodlně. Necítí nebezpečí, takže si nekryje bříško. Takto prostě spí šťastný pes. Psi, kteří spí často v této pozici, bývají bezstarostní a obzvláště loajální.

Poloha na břiše

Pokud pes spí na bříšku s hlavou stočenou pod sebe nebo opřenou o tlapky, vyjadřuje to neklid. Poloha totiž umožňuje ihned vyskočit na nohy, psi spící v této poloze pravděpodobně očekávají nebezpečí, cítí úzkost nebo strach. Někdy tuto polohu preferují psi, kteří mají hodně energie. Jsou totiž připraveni v mžiku přejít ze spánku do hry, nechcou si zkrátka nechat nic utéct.

Na zádech

Spí váš pes na zádech s packami nahoru? To je úplně definitivní znamení bezstarostného spáče. Je to velice zranitelná pozice, takže se váš pes cítí být v bezpečí a dost sebevědomý na to, aby spal takhle. Také je to výborný způsob, jak se ochladit, když je psovi vedro. Psi, kteří vyhledávají tuto pozici, jsou velice uvolnění a nezávislí.

Přitulený k vám

Když váš pejsek nejraději spí přitulený k vám, chce vám být co nejblíž. Chce cítit spojení a být si jist vaší přítomností, může najít klid spící na vašem klíně s hlavou odpočívající na vaší noze, nebo se zády přitisklými k vašim. Chce vědět, kde jste a láskyplně dává najevo, jak moc vás má rád. Pokud váš pes spí s vámi v posteli, má to na vaše zdraví blahodárný vliv.

Fotogalerie
Helena Malá | Magazín PLUS+
Zavřít reklamu