Kožešiny dodájí vašemu bytu nádech luxusu! A navíc krásně zahřejí
Kožešiny v interiéru mohou mít různé podoby. Nejčastěji se objevují v ložnicích. Někdo nedá dopustit na kožešinovou předložku před postel, jiný přehodí kožešinu elegantně přes postel. Někteří zase kožešinu dají na zeď místo obrazu. Fantazie je jen na vás.
Parádu nadělají kožešiny i v jiných místnostech, například v obýváku. Nápadů je moc. Od malých kožešinových polštářků přes plédy, přehozy, kožešinové sedáky až po kožešiny na zem. Pro umístění kožešin a kůží prakticky neexistují žádné hranice. Vypadají nádherně v minimalistických, klasických i romantických prostorách. Perfektně doladí také koloniální či etno styl. Kožešiny dokáží také změkčit ostré linie bydlení ve stylu high-tech. Výborně ladí s dřevem, keramikou, sklem, kovem i cihlou.
Velkým nestárnoucím trendem jsou zvířecí kůže, které jsou k dostání v různém provedení. Zajímavě vypadají i ty dobarvované a jejich pořízení vás určitě nezruinuje. Hovězí kůže se dají pořídit už za pár tisíc korun.
Údržba kožešin není žádná věda. Umělé chlupatice jen vytřepete a vyčešete jemným kartáčem ve směru vlákna. Případné znečištění odstraníte jemným vytíráním roztoku vody a kvalitního pracího prášku.
Poradíte si ale i s údržbou kožešin pravých. Kožešinu nejprve vyklepeme, pak vytřeme technickým benzínem, acetonem, perchloretylenem nebo podobným těkavým odmašťovadlem. Lze použít i technický líh, ten prý dodává srsti lesk. Pak si sežeňte piliny z nepryskyřičnatého stromu (tedy ne ze smrku nebo borovice), případně hrubou mouku nebo krupici. Sypký materiál nechte nasáknout odmašťovadlem (jednoduše se obojí dá do misky a promíchá), a poté směsí důkladně vytřete srst. Díky sypkému materiálu se odmašťovadlo dostane k celému povrchu chlupu. Nechte ještě nějakou dobu působit a potom vše znovu vyklepejte.