|  STYL
pá 22. listopadu, svátek má Cecílie, zítra Klement
Zdraví
Nafouklé břicho může být známka zadržování vody  

Pětice obyčejných potravin, které výborně zabírají na nafouklé břicho

21. července 2019 10:46 / Depositphotos
 0   0
Trápí vás nafouklé bříško? Pak dost možná zadržujete vodu v těle. Zkuste proto pár potravin, které vám pomohou zbavit se přebytečné vody v těle.

Ne vždy stojí za větším bříškem tuky, ale nadměrné zavodnění organismu. Poznáte to snadno. Pokud nemáte na břiše pneumatiky a jediné, co je na vašem těle „nadměrnější“ a vypadáte jako byste byla těhotná, je bříško, pak věřte, že trpíte nadměrným zavodněním.

Příčiny hledejte v jídle 

Příčiny mohou být různé. Například nadměrné solení, konzumace potravin a nápojů obsahujících cukr, ale naopak i nedostatek draslíku v jídelníčku. Protože právě ten je potřebný pro regulaci vyváženosti tekutin v organismu. Důležitý je také dostatek vápníku. Je totiž prokázáno, že ženy, které mají nízký příjem vápníku, mají častější problémy s ukládáním vody v těle. A důležitá je ještě jedna věc.

Přidejte H2O

Pokud si myslíte, že snížením příjmu tekutin se jich začne vaše tělo zbavovat, jste na omylu. Ideální hospodaření s vodou v organismu zajistí hlavně správný pitný režim. Nejvhodnější na pití je obyčejná voda, bez bublin. A kromě toho můžete do jídelníčku zařadit ještě pár odvodňujících potravin.

Obyčejná petržel

Kdo by to byl řekl, že obyčejná kořenová petržel si umí poradit s odvodněním těla. Obsahuje flavonoidy, které mají močopudné účinky. Kromě toho obsahuje notnou dávku vitaminu C, betakaroten, železo, mangan, draslík, fosfor, hořčík a další minerály. A zkuste si petržel dát k masu. Proč? Díky svým močopudným účinkům totiž pomáhá vyloučit nadměrnou kyselinu močovou vznikající při trávení masa.

Sladká rajčata

Dopřávejte si rajčata. Pokud možno ještě nyní, kdy se dají koupit uzrálá na sluníčku. Rajčata mají jednak močopudný efekt a podle některých studií působí díky obsahu lykopenu blahodárně i na problémy s prostatou.

Meloun

Meloun je plný vody a obsahuje i velké procento vitaminu A, vitaminy řady B, vitamin C a další minerální prvky. Kombinace těchto prvků je silně močopudná. Obsažená vláknina působí i proti zácpě a díky vysokému obsahu vody pomáhají melouny zároveň stabilizovat poměr vody a soli v organismu, což je při nežádoucích otocích velmi žádané. 

Salátová okurka

Taková salátová okurka je přímo úžasným zdrojem vody, obsahuje více než 95 % vody. Je nízkokalorická a má významný detoxikační účinek. Podporuje činnost jater, žlučníku a střev. Z minerálů je zastoupen mimo jiné i draslík a vápník. Okurka je považována za nejúčinnější přírodní diuretikum.

Rukola

Pokud jste milovnice salátů, pak si do něj nezapomeňte dávat rukolu. Jednak má tato zelenina velký obsah vitaminu C a betakarotenu, navíc pomáhá detoxikovat játra a pročišťovat krev. Kromě toho je známá i díky svým močopudným a mírně projímavým účinkům. (Dále čtěte: Zadržování vody v těle nemusí být jen kosmetický problém. Co ho způsobuje a jak se mu bránit).

Fotogalerie
Monika Moorová | Magazín PLUS+
Zavřít reklamu