|  STYL
so 15. června, svátek má Vít, zítra Zbyněk
Zdraví
Stravování se zaměřuje na zlepšení celkového zdravotního stavu a s ním i redukci tuku 

Cesta za zdravým tělem a vysněnou postavou. Očistěte svůj organismus a zredukujte tuk

22. března 2021 13:50 / Depositphotos
 0   0
Cesta za zdravým tělem a s ním i vysněnou postavou bývá náročná. Kdo chce zhubnout, musí investovat mnoho času do změny jídelníčku a pravidelného pohybu. Změna životního stylu vám půjde snadněji, když budete vědět, na jakou stravu se zaměřit.

Vybrat si můžete z mnoha diet, kterými budete s největší pravděpodobností jen trápit své tělo. Co na to jít tentokrát jinak? Co raději zkusit své tělo očistit a ruku v ruce s tím se přebytečného tuku zbavit? To vše můžete zvládnout už za 28 dní. Existuje jednoduchý dvacetiosmidenní jídelníček zaměřený na očistu organismu, který může být začátkem trvalé změny ve vašem dosavadním stravování a životním stylu.

Harmonizační stravování není dieta

Znáte to. Trápíte se, pořádně se nenajíte, trošku zhubnete a ani se nenadějete a přebytečné kilogramy se vám vrátí jako bumerang. To je problém jojo efektu. Jak se mu dá vyhnout? Odpovědí je harmonické stravování. Žádná dieta, žádný jojo efekt.

Klíč k úspěchu je zlepšení zdravotního stavu

Jídelníček harmonizačního stravování sestavila expertka na zdravou výživu Antónia Mačingová, která se celkové změně stravovacích návyků u žen i mužů věnuje víc než dvacet let. Díky úpravě vlastního jídelníčku a změnou jistých myšlenkových vzorců překonala závažnou chorobu a vyhnula se celoživotnímu užívání léků.

Trvalou změnou stravovacích návyků, nejen stresováním těla různými dietami, pomáhá Mačingová lidem očistit organismus a docílit posílení zdraví i dlouhodobý pokles objemu a váhy. 

"Hlavním cílem harmonizačního stravování je zlepšení celkového zdravotního stavu a s ním je spojená i redukce tuku, a to naprosto bez hladovění," slibuje Antónia Mačingová, která napsala o zdravém stravování několik knih.

Výživová expertka sestavila osmadvacetidenní jídelníček, po kterém by se měl váš organismus pročistit a ruku v ruce s tím i zbavit přebytečných kilogramů.

Změnte svůj životní styl jednou pro vždy

Během harmonizační "osmadvacítky" se tělo zbavuje škodlivých látek, které se v něm hromadí následkem nezdravého životního stylu. Jde o přirozený proces, na kterém pracují zejména játra, ledviny, střeva a lymfatický systém. Pomoci mu můžete zejména tím, že zvýšíte příjem tekutin.

Harmonizační program je rozdělený na čtyři fáze ve čtyřech týdnech. Mnoho lidí zaujal především tím, že není založený na hladovění a úzkostném přepočítávání kilokalorií. Podle Mačingové byste měli jíst tři konkrétní a zcela jednoduchá jídla denně, která můžete doplnit menšími svačinami a vypít okolo tří až čtyř litrů vody. Vtip je v tom, že nehladovíte. Zjednodušeně si můžete dát tak velkou porci jídla, jak velký máte hlad. 

Stravovací plán podle slovenské expertky na výživu slibuje nastartování metabolismu, regulaci krevního tlaku, obnovení činnosti vnitřních orgánů, posílení vlasů i nehtů a v neposlední řadě i redukci tuků. Mějte na paměti, že ať se rozhodnete pro jakoukoliv dietu, měli byste se zároveň i více hýbat, ideálně pravidelně cvičit, abyste také zpevňovali své svaly.

Získáte nový impuls do života

Po 28 dnech se začnete cítit lépe, budete mít více energie a začne se vám formovat postava. Získáte nový impuls do života a bude jen na vás, jestli budete pokračovat. Změnit svůj život můžete každý den. 

Náš tip: Nemáte čas vařit? Nechcete si číst knihu ani připravovat jídla sami? Nechte si tří nebo pěti chodové krabičkové menu na celý den od Antónie Mačingové dovézt až do domu. Jediné, o co se budete starat, je dostatečný příjem tekutin. 

Fotogalerie
Anna Novotná | Magazín PLUS+
Zavřít reklamu