|  HOBBY
ne 10. prosince, svátek má Julie, zítra Dana
Ostatní
Krásné a praktické jsou dárkové krabičky z ruliček od toaletního papíru 

Pár nápadů, jak zužitkovat ruličky od toaletního papíru. Vyrobte z nich třeba praktické dárkové krabičky

17. listopadu 2018 18:44 / Internet
 32   4
Ruličky od toaletního papíru jsou věčným a vděčným tématem pro další zužitkování. Bohužel je již není možné recyklovat, jak vysvětlujeme níže, ale stále se z nich dá vyrobit spousta zajímavých věcí. Nechejte se inspirovat a udělejte si radost něčím extraordinérním.

Z ruliček od toaletního papíru nebo papírových kuchyňských utěrek se dá vytvořit mnoho věcí. Od dárkových krabiček či poliček na drobnosti přes krmítko pro ptáčky, stojan na tužky nebo mobil až po efektní dekorace na stěnu. Navíc budete potřebovat jen případně nůžky, lepidlo, barevné papíry a podobné drobnosti, které jistě máte doma.

Ruličky od toaletního papíru nelze recyklovat

Některé materiály, například právě papír, není možné recyklovat donekonečna. Ruličky od toaletního papíru, stejně jako plata od vajíček, jsou z opakovaně recyklované hmoty a tudíž tím posledním, co se z nich dá udělat. Proto je zbytečné je házet do kontejneru na papír. Budou vytříděny a spáleny. I přesto je třídí tři čtvrtiny Čechů. Správně se mají vyhazovat do běžného směsného odpadu, případně do bioodpadu nebo kompostu.  

Dárková krabička a adventní kalendář

Velmi jednoduše se dá z ruličky od toaletního papíru vyrobit krabička na malé dárky. Oba konce ruliček zmáčknete dovnitř, jak je vidět na obrázku ve fotogalerii pod článkem, polepíte barevným papírem či flitry, vložíte dárek, ovážete mašlí a máte hotovo. Takto si můžete udělat třeba celý adventní kalendář. Druhý postup je podobný, jen jednu stranu sepnete kancelářskou sešívačkou. Pokud by vám chyběly ruličky, můžete si je jednoduše vyrobit z tvrdého papíru nebo krabice od bonboniéry a tak podobně.

Něco pro děti

Jelikož rulička od toaletního papíru připomíná trup těla, dá se z ní vyrobit mnoho zajímavých zvířátek. Ruličky stačí různě nastříhávat, zahýbat, přilepit končetiny nebo hlavu. A pak už jen s barevným papírem a fixami dokreslíte detaily. Hodně nápadů opět naleznete ve fotogalerii. Asi není nutné dodávat, že i taková zvířátka mohou skrývat dárek, třeba pro babičku.

Polička na drobnosti

Dalším nápadem, jak zužitkovat ruličky, je vyrobit z nich poličku na různé drobnosti, jako jsou hračky, flash disky, vršky a jiné věci, které takto mohou být krásně po ruce. Ruličky se slepují k sobě, mohou být i přepůlené, aby nebyly tak hluboké. Skvělé je, že si takto můžete udělat prakticky jakýkoliv tvar. Aby vám ruličky lépe držely u sebe, je možné je takto nalepit třeba do krabice.

Krmítko pro ptáčky

Tento tip je také velmi jednoduchý a rychlý. Ruličku jednoduše potřete medem a vyválíte ve směsi zrníček, kterou koupíte v chovatelských potřebách. Ruličku pak nasadíte na větvičku, nebo jí protáhnete provázek a pověsíte. Ve fotogalerii pod článkem naleznete, jak ve finále všechny tyto nápady vypadají. Jestli se vám zalíbí dekorace na stěnu, nápaditý obraz z ruliček, poradíme, jak jej vyrobit. Návod naleznete zde.

Fotogalerie
Veronika Prášilová | Magazín PLUS+
Zavřít reklamu