|  HOBBY
po 20. května, svátek má Zbyšek, zítra Monika
Ostatní
Na trhu již dnes existuje mnoho domácích vířivek, stačí si jen vybrat tu ideální pro vás 

Domácí vířivka vás v zimě perfektně zahřeje a uvolní. Je dobré vědět, na co se zaměřit při jejím výběru

07. ledna 2021 16:24 / Depositphotos
 0   0
Pokud přemýšlíte o pořízení domácí vířivky, měli byste při jejím výběru věnovat zvýšenou pozornost několika aspektům. Poradíme vám, na co se zaměřit a bez čeho se obejdete.

Užít si příjemnou relaxaci v pohodlí domova není nic nemožnéno. Na trhu již dnes existuje mnoho domácích vířivek, stačí si jen vybrat tu ideální pro vás. Při nákupu vířivky je ale třeba si uvědomit, že to není jen obyčejná nádoba s několika tryskami, která vypouští bubliny a ohřívá vodu. Ty časy jsou dávno pryč. Nejdokonalejší vířivky se o sebe dokáží postarat prakticky samy a slouží nejen k relaxaci, ale i k léčebným procesům. Navíc je můžete ovládat přes váš chytrý telefon.

Na co se při výběru výřivky zaměřit

Design je samozřejmě důležitý, ale před samotnou koupí je dobré si vířivku vyzkoušet přímo v provozu. Když kupujete auto, také se v něm nejprve projedete. Tady platí to samé. Vezměte s sebou vaši rodinu a vyzkoušejte pohodlnost sedátek i účinnost trysek. Jedině tak si můžete vybrat produkt, který vám bude plně vyhovovat. 

Správná vířivka vám nabídne také několik druhů wellness programů. Mohou to být programy na léčbu stresu, nespavosti, bolesti hlavy či zad, nebo zotavovací programy vyvinuté speciálně pro sportovce.

Vířivka by se měla sama čistit, aby vám odpadly zbytečné starosti s její údržbou. Plovoucí nečistoty by měl zachycovat skimmer, těžší nečistoty by mělo odstranit dnové sání. Během pár desítek minut zvládne kvalitní samočisticí systém opakovaně vyčistit veškerou vodu ve vaší vířivce.

Zjistěte si náklady na provoz

Zjistěte si také, kolik a jaké chemie bude vaše vířivka potřebovat. Jde to i bez chloru, kdy je k čištění používán ozon případně bromidová sůl s minimálním dávkováním. Důležité je si uvědomit i provozní náklady. Určit si, zda budete mít vířivku na zahradě či uvnitř domu. Izolační fólie by měla udržet teplo uvnitř vířivky a ochraňovat ji proti mrazu. Neméně důležitý je mít kvalitní termokryt. Náklady na provoz se tak mohou vejít i pod 500 Kč měsíčně. Podporu úsporného provozu zajistí nízkoenergetická čerpadla. Pokud plánujete vířivku uvnitř domu, zjistěte si, zda jsou čerpadla dostatečně odhlučněná.

Vymoženosti jako ovládání přes telefon 

Kdo je nakloněn moderním technologiím, toho určitě potěší ovládání přes mobilní telefon nebo tablet. Jednoduchá aplikace ovládá světla, trysky, nastavení teploty, ale umí také upozornit na potřebu čištění nebo ošetření vody, pokud si tyto funkce nastavíte.

Když vybíráte vířivku, navazujete důležitý vztah s jejím dodavatelem, proto berte v úvahu i další věci – od koho vířivku kupujete, jaké má dodavatel reference a jaké nabízí záruky a servis. Psali jsme také: Nezapomeňte správně zazimovat elektrokolo. Jedna chyba se vám může docela hodně prodražit

Fotogalerie
Klára Sanders | Magazín PLUS+
Zavřít reklamu